[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

مسکن ملی در جنوب فارس کلید خورد، روزنامه شیراز نوین

عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه مقدمات اجرای طرح مسکن اقدام ملی در 13 شهر جنوب فارس آغاز شده است، گفت: این شهرها عموماً در حوزه مسکن و شهرسازی لارستان و در حوزه شهرستان‌های جنوبی فارس قرار دارند. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، عطاءالله زمانی در سفر به شهرستان لارستان و بازدید از فاز نخست طرح اقدام ملی 169واحدی در این شهرستان، اضافه کرد: تاکنون مقدمات اجرای مسکن ملی در شهرهای لار، اوز، خنج، گله دار، لامرد، گراش، اشکنان، بیرم، جویم، علامرودشت، عمادشهر، وراوی و مُهر فراهم شده است.
وی با بیان اینکه در شهرهای جنوب استان فارس بیش از 1438میلیارد ریال آورده متقاضیان تأمین شده است، افزود: آورده متقاضیان سرمایه قابل توجهی برای شروع عملیات اجرایی مسکن اقدام ملی در جنوب استان فارس است. مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس افزود: شاخص بهره مندی و استقبال از مسکن اقدام ملی در جنوب استان فارس از متوسط استقبال و بهره مندی بسیاری از نقاط کشور و سایر مناطق استان فارس بیشتر است و این موضوع بیانگر عزم مدیران جهادی بنیاد مسکن در شهرهای جنوب فارس و همچنین پیگیری و همراهی مسئولان استانی و شهرستانی در این مناطق است. مدیرکل بنیاد مسکن فارس عنوان کرد: در ساخت مسکن اقدام ملی با مشکل صدور پروانه روبه‌رو هستیم و در صورت تسریع در صدور پروانه‌ها شاهد توسعه بیشتر این طرح در استان خواهیم بود. 
مدیرکل بنیاد مسکن فارس خاطرنشان کرد: در شهرهای زیر ۱۰۰هزار نفر جمعیت استان که ساخت مسکن اقدام ملی بر عهده بنیاد مسکن است، در مجموع بیش از ۴۲هزار نفر ثبت‌نام کردند که بیش از ۸۷۰۰ نفر تأیید شدند. زمانی همچنین با بیان اینکه در این بین ۱۵۸ پروژه در استان فارس به مرحله اخذ پروانه رسیده است، عنوان کرد: برای اخذ پروانه با مشکل روبه‌رو هستیم و اگر در صدور پروانه‌ها تسریع شود، کار 
جلو می‌افتد. 
وی با اشاره به اینکه راه و شهرسازی لارستان اداره کل مستقل است و زیرمجموعه اداره کل راه و شهرسازی فارس نیست، گفت: با توجه به اینکه در حوزه لارستان ساخت ۳۱۱ واحد آغاز شده، بنابراین در مجموع عملیات اجرایی ۴۶۹ واحد در کل استان آغاز شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی