[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: هوشمندی فارسیان در تزریق واکسن ، روزنامه شیراز نوین

بر اساس آمارهای رسمی وزارت بهداشت، فارس استان پیشتاز در واکسیناسیون کرونا در کشور و مشارکت و هوشمندی مردم استان، شاخص ساز در این عرصه اعلام شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شنبه در چهارصد و سی و نهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در این دانشگاه، مشارکت مردم فارس برای واکسینه شدن در برابر کرونا را نشانه هوشمندی اجتماعی بالای مردم دانست و از تمام مردم استان خواست تا این روند مشارکت را تداوم بخشند و در پوشش گسترده واکسیناسیون عمومی در برابر این بیماری سهیم شوند.
مهرزاد لطفی نقش یکایک افراد جامعه در این شرایط را تعیین‌کننده خواند و افزود: هرگونه ایمنی در برابر این بیماری، در شرایط کنونی می‌تواند کمکی سازنده به خود فرد، اطرافیان و دیگر افراد جامعه باشد و زمینه‌های کاهش پیامدهای این بحران را فراهم سازد. وی آمارهای به دست آمده از پژوهش‌های بین المللی مبنی بر اثرگذاری انواع واکسن در پیشگیری از شدت بیماری و مرگ و میرهای ناشی از آن را یک استناد علمی مستحکم برای ضرورت مشارکت در این اقدام سلامت محور دانست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: موفقیت فارس در زمینه پیشتازی در واکسیناسیون، گویای وجود موهبت هوشمندی در مردم فارس است که علاوه بر کاهش خطرات ناشی از این بیماری در میان مردم، دلگرمی مدافعان سلامت استان در تداوم ارائه خدمت به بیماران پس از گذشت ۲۰ ماه از شیوع این همه گیری را به همراه دارد.
لطفی با بررسی میزان ابتلا در مناطق مختلف استان، راهکارهای برون رفت از وضعیت قرمز در برخی شهرها و کاهش آمارها در دیگر مناطق را مورد ارزیابی قرار داد و دستورات لازم در این زمینه صادر شد.
ضرورت مشارکت بین بخشی در شهرهای دارای آمار بالای ابتلا، از دیگر تأکیدات رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست دیروز بود که راهکارهای عملیاتی در این زمینه با همفکری دیگر اعضای نشست مورد بررسی قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی