[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

هتک حرمت کارگران باقدرت پیگیری می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کانون هماهنگی شوراهای کار استان فارس در واکنش به ماجرای سیلی خوردن کارگر هتل از تنظیم شکایت و لزوم عذرخواهی مالک هتل سخن گفت. به گزارش تسنیم، پنجشنبه شب در جریان ورود بازیکنان تیم استقلال به هتل محل استقرارشان در شیراز، نیروی خدماتی این هتل از سوی مالک هتل سیلی خورد که این موضوع در قالب یک فیلم در فضای مجازی منتشر شده است.
مهرزاد مویدی، رئیس کانون هماهنگی شوراهای کار استان فارس در گفت‌وگو با تسنیم در واکنش به این اقدام اظهار داشت: این حرکت از سوی مالک هتل هتک حرمت جامعه کارگری بوده است و فارغ از اینکه این کارگر رضایت دهد یا خیر، موضوع باید پیگیری شود.
وی با بیان اینکه مایه تأسف است که کلیپ سیلی خوردن این جوان در رسانه‌های بیگانه هم منعکس شده است، افزود: در روزی که نماد ظلم‌ستیزی است، این حرکت مالک هتل آن هم در انظار عمومی کاری غیرقابل پذیرش است؛ هرچند که دلیل سیلی مشخص نیست، اما این اقدام به هر روی نباید در انظار عمومی رخ می‌داد.
رئیس کانون هماهنگی شوراهای کار استان فارس با بیان اینکه شورای کار استان به عنوان نماینده کارگران در این زمینه شکوائیه‌ای ارائه می‌دهد، گفت: از دادستان مرکز استان نیز می‌خواهیم که به این قضیه ورود کند.
مویدی با تأکید بر اینکه مالک هتل باید از جامعه کارگری عذرخواهی کند، بیان کرد: این حرکت از سوی ما نابخشودنی است و این امر را تا حصول نتیجه 
پیگیری می‌کنیم.
به گزارش تسنیم و بر اساس قانون مجازات اسلامی، سیلی زدن از مصادیق توهین عملی محسوب می‌شود و‌ مجازات آن تا 91‌ روز حبس یا شلاق است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی