[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

از کباب طلایی تا جوجه مشکوک، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه گزارش
amirabadi_shznvn@yahoo.com

اشاره:
کابوس دردناک اختلاف طبقاتی با فراگیر شدن فقر بیشتر نمایان می‌شود. همانقدر که رشد شاخص فلاکت و افزایش خط فقر دهک‌های اقتصادی را یکی پس از دیگری فرومی‌بلعد، در آن سوی میدان همیشه عده ای هستند که با هر تکانه اقتصادی و تنش ارزی بر حجم ثروت‌های شبهه‌برانگیزشان افزوده شده و از این رودخانه گل آلود، ماهی‌های درشت و فربه می‌گیرند. ناآرامی‌های اقتصادی همیشه مردمان فرودست را فقیرتر و ندارتر می‌کند و طبقه متوسط هم چاره ای جز کوچ اجباری و مظلومانه به دهک‌های پایین‌تر ندارند.
رشد پدیده فقر در جامعه در گلوگاه‌های مختلفی آثار اسفناک خود را به رخ می‌کشد. گروهی از مستأجران که درآمدشان با نرخ تورم و اجاره بها سنخیتی ندارد، چاره ای جز ترک مناطق میانی شهر و مهاجرت به حاشیه‌ها ندارند و این در حالی است که در مناطق مرزی شهرها، سلسله آسیب‌های اجتماعی بیداد می‌کند. گروهی از مردم به دلیل گرانی دارو و درمان توانایی تهیه داروهای گران‌قیمت در بازار سیاه را ندارند و مظلومانه عزیزانشان را بدرقه خاک سرد گورستان می‌کنند. اقشاری هم برای روزها و ماه‌ها رنگ اقلام پروتئینی را نمی‌بینند و با حسرت برنامه‌های آشپزی رسانه ملی را می‌نگرند که ماهی سفید و شاه میگو را در ظرف‌های خوش رنگ و لعاب طبخ می‌کنند. همه این‌ها تنها گوشه ای از زوایای تیغ بران فقر است که اثرات آن را در جامعه مشاهده می‌کنیم. اما در لایه‌های زیرین با حجمی از عقده‌های فروخورده‌ای روبه‌رو هستیم که دیر یا زود سر چرکین آنها باز شده و جامعه را به سوی تباهی سوق می‌دهد. افزایش جرم و جنایت و سلسله بزهکاری‌ها نتیجه فقر و اختلاف طبقاتی است که این روزها بر جامعه ما سایه افکنده و هر روز قربانیان بیشتری می‌گیرد. پدیده مذموم اختلاف طبقاتی از آسیب‌های گزنده ای است که در پی تنش‌های اقتصادی رشد قارچ‌گونه‌ای داشته و توجه چندانی به تبعات 
آن نمی‌کنیم.
متأسفانه مردم ایران آوردگاه چندانی برای تخلیه انرژی و وقت گذرانی در اختیار ندارند و با فقر زیرساختی در این زمینه روبه‌رو هستیم. به همین دلیل پدیده خیابان گردی به یک تفریح غالب در میان اقشار جوان بدل شده و بسیاری از آنها ساعات پایانی شب را در رستوران‌ها و فست فودها به پایان می‌رسانند. اگر در زمره طبقه فرودست باشند، چاره‌ای جز انتخاب فلافلی‌ها و سمبوسه‌فروش‌های سیار ندارند و چنانچه هنوز تاب و توانی برای ماندن در طبقه متوسط برایشان مانده باشد، به کبابی‌ها و فست‌فود‌های مناطق میانی شهر می‌روند تا ساعاتی را در کنار دوستان و خانواده سپری کنند. اما طبقه مرفه گزینه‌های لاکچری با قیمت‌های نجومی را تجربه می‌کنند که شاید برای بسیاری از مردم دور از ذهن است.
 بهای میلیونی برای یک وعده غذا
به یکی از باغ رستوران‌های شیراز در محور شمال غربی برویم. ساختمانی اعیانی در منطقه ای خوش آب و هوا که هر رهگذری را برای تماشا وسوسه می‌کند. قیمت هر پرس خوراک کباب کوبیده طلایی به عنوان ارزان ترین غذای منو به یکصد و پنجاه هزار تومان می‌رسد و این در حالی است که برای یک پیتزا هم قیمت مشابهی را طلب می‌کنند. گران‌قیمت‌ترین غذای این منوی لاکچری شیشلیک به قیمت سیصدهزار تومان است و این واحد صنفی برای یک سینی غذا مبلغی معادل هشتصدهزار تومان را در نظر گرفته است. با یک حساب سرانگشتی، صورت‌حساب یک خانواده سه نفره بیش از یک‌میلیون و دویست‌هزار تومان می‌شود. نکته آزاردهنده ای که روی بسیاری از میزها خودنمایی می‌کند، غذاهای دست نخورده ای است که پیشخدمت رستوران بی‌توجه به اسرافی که در این زمینه انجام می‌شود، آنها را به درون کیسه‌های زباله می‌ریزد. این رستوران در یکی از مناطق مرفه شیراز واقع شده است. اما کمی آن‌سوتر، یعنی در بافت فرسوده بسیاری از خانواده‌هایی وجود دارند که از تمکن مالی مناسبی برخوردار نیستند و باید به استشمام بوی غذاهای این رستوران که تا صدها متر آن طرف به مشام می‌رسد، بسنده کنند. صاحب این رستوران در این زمینه به خبرنگار شیرازنوین می‌گوید: دادن پس مانده‌های غذا به نیازمندان از لحاظ بهداشتی و اخلاقی کار درستی نیست. به همین دلیل ماهیانه قسمتی از درآمد این رستوران به خیریه‌ها اختصاص می‌یابد.
 دغدغه تعطیلی و مالیات گریبان‌گیر متوسط‌ها
در مناطق میانی شهر یعنی جایی که اقشار متوسط حضور دارند، با یک‌چهارم قیمت رستوران‌های لاکچری می‌توان یک وعده غذای مناسب برای خانواده تهیه کرد. صاحب این رستوران به خبرنگار شیرازنوین می‌گوید: در دوران اوج کرونا برای روزها و هفته‌ها تعطیل شدیم و این در حالی است که بهای مواد اولیه نیز افزایش زیادی یافته و درآمد مردم ثابت مانده است. به همین دلیل اگر بخواهیم قیمت‌ها را به‌روزرسانی کنیم، مشتری‌های خود را از دست می‌دهیم و چاره ای جز پایین کشیدن کرکره‌های مغازه نداریم. وی درباره قیمت گذاری لیست منوی این رستوران می‌گوید: تا قبل از گرانی‌ها به ازای هر دست غذا در حدود چهل درصد سود می‌بردیم که هزینه بیمه و دستمزد کارگران و اجاره بهای مغازه را پوشش می‌داد و سود بیست درصدی هم شامل حال ما می‌شد. اما امروز چاره ای جز کم کردن پرسنل و افزایش نسبی قیمت‌ها نداریم. او نگران تمدید اجاره بها در ماه آینده است و ابراز امیدواری می‌کند دولت شرایط رکود کرونا را درک کرده و در هنگام محاسبه مالیات تمامی مشکلات اصناف را به یاد آورد و تسهیلاتی را با نرخ بازپرداخت مناسب در اختیار آسیب دیدگان قرار دهد.
 نگران ارزان‌فروشی‌ها باشیم
اختلاف طبقاتی در پایین شهر آزاردهنده است. اینجا خبری از غذاهای فرنگی و منوهای جذاب نیست. در کبابی محله هر سیخ جوجه کباب به قیمت پانزده‌هزار تومان پیش روی مشتری قرار می‌گیرد و باید نگران بود که با این گرانی روزانه مرغ، فروشنده چگونه قیمت محصولاتش را متناسب با بودجه اهالی مناطق فقیرنشین شهر تنظیم کرده و و چه چیزی را دست مشتری می‌دهد و در این میان به سود 
هم می‌رسد. 
در همین زمینه بازرسان سازمان غذا و دارو به صورت متداوم از رستوران‌ها و فست فود‌های شیراز بازدید می‌کنند و نکته جالب توجه این است که تعدادی از صاحب نام ترین مراکز تهیه و طبخ غذا هم به دلیل عدم رعایت بهداشتی تذکر گرفته یا به دلیل وخامت اوضاع پلمب شده اند. در همین زمینه مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای والفجر خبر از معدوم سازی ۲ تن مواد غذایی فاسد در شیراز داد. محسنی پور گفت: در پی بررسی‌ها و گشت‌های کارشناسان بهداشت محیط این مرکز از اماکن حساس و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، دوهزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و پس از انجام مراحل قانونی، معدوم شد. وی در این خصوص افزود: پس از هماهنگی‌های لازم، پرونده اصناف متخلف به مراجع قضایی ارجاع و نمونه تعدادی از اقلام تاریخ‌دار برای آزمایش‌های میکروبی به آزمایشگاه میکروب‌شناسی ارسال شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی