[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

بازگشایی دالان‌های هوایی ، روزنامه شیراز نوین

مدیر فرودگاه بین‌المللی لار: پرواز لار به کویت پس از ۱۸ ماه توقف، برقرار شد
بازگشایی دالان‌های هوایی 

فرودگاه لار با کویت و قطر خط پروازی دایر کرد 

مدیر فرودگاه بین المللی لار مرکز لارستان فارس گفت: پروازهای مسیر کویت- لار و بالعکس پس از حدود ۱۸ ماه تعطیلی به دلیل شرایط کرونایی، دوباره برقرار شد. امین الله صولتی شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: با اعلام رسمی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از ۱۴ آبان‌ماه امسال (۱۴۰۰) پرواز مسیر ( تهران- لار- کویت- لار- تهران) با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی برقرار شد که قرار است جمعه‌های هر هفته این مسیر پروازی از طریق فرودگاه لار انجام شود.
وی بیان کرد: هم اینک امکان انجام ۹ پرواز شامل چهار پرواز خارجی به مقاصد دبی، کویت، قطر و پنج پرواز داخلی به مقصد تهران در طور هفته از طریق فرودگاه بین المللی آیت اللهی لارستان فراهم است.
مدیر فرودگاه لارستان بیان کرد: همچنین پرواز مسیر (تهران- لار- قطر- لار- تهران) که به دلیل شرایط کرونایی تعطیل یا به صورت موقت برقرار بود، از تاریخ دهم آبان‌ماه امسال دوباره برقرار شده یا تعداد پروازها افزایش یافته اند.
صولتی اضافه کرد: این پروازها اعم از داخلی و خارجی از طریق شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، ایرباس ۳۱۹ و ایرباس ۳۲۰ انجام خواهد شد. وی گفت: برخی از پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی لار را تاکنون و با توجه به شرایط کرونایی، کشورهای مقصد لغو کرده بودند. احداث فرودگاه لارستان به سال ۱۳۳۹ و همزمان با وقوع زلزله ۶.۷ ریشتری در این منطقه بازمی‌گردد و هدف مهم این فرودگاه در آن زمان کمک رسانی و امدادرسانی به مردم زلزله زده بود که پس از آن با توجه به کسب و کار اکثر مردم منطقه در کشورهای حوزه خلیج فارس، این فرودگاه به سرعت مسیر توسعه را طی کرد.
فرودگاه بین المللی لارستان با پوشش ۸۰ درصد از پروازهای خارجی و ۲۰ درصد پروازهای داخلی یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های کشور محسوب می‌شود و سایت رادار RCAG که پوشش راداری، نظارتی و فرکانسی پروازهای منطقه جنوب کشور تا تنگه هرمز را در بر می‌گیرد، زیر نظر این فرودگاه قرار دارد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی