[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

ایران یک تهدید ایدئولوژیک برای آمریکاست ، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تأکید کرد: اینکه ما بیشترین تحریم‌ها را تحمل می‌کنیم، به دلیل تأثیرگذاری جمهوری اسلامی بر دنیاست و آمریکایی‌ها از این امر ترس دارند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، جلال رشیدی کوچی  با اشاره به اینکه ایران رتبه اول را در تعداد تحریم‌های اعمالی دارد، بیان کرد: بحث اینکه ما به خاطر سلاح هسته ای یا حرکت به سوی سلاح هسته ای تحریم شده ایم، بحث ظاهری است و برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات غیرمنصفانه، غیرعادلانه و ظالمانه جامعه جهانی است. ایران رتبه یک دارد و کره شمالی با وجود همه آزمایش‌های هسته ای که انجام می‌دهد، رتبه چهارم دارد.
نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قطعاً برای کشوری مثل آمریکا ایران تهدید جدی تر آن هم نه از بُعد نظامی، تسلیحاتی بلکه از بُعد ایدئولوژیک، فرهنگی و نرم افزاری است و خیلی بیشتر از تهدید نسبت به کره شمالی برای خود متصور است. وی تأکید کرد: این امر نشان می‌دهد که جایگاه و اهمیت جمهوری اسلامی ایران و تأثیرگذاری آن بر جامعه جهانی آنقدر زیاد بوده که آمریکایی‌ها برای کمتر کردن تأثیرگذاری و کاهش اثربخشی تحریم‌های زیادی اعمال کرده اند و به گفته خودشان تحریمی باقی نمانده که اعمال نکرده باشند. این نماینده مجلس ادامه داد: تیر آمریکایی‌ها برای فشار بر ایران به سنگ خورده است. ایران با وجود همه تحریم‌ها روی پای خود ایستاده است. هرچند فشارهای اقتصادی وجود دارد، اما از نظر علم اقتصاد فروپاشی اقتصادی نداریم و امنیت حفظ شده و در بُعد ارتباطات خارجی، کشور اثرگذاری هستیم.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: کشورهایی مثل عراق، سوریه، یمن، لبنان، افغانستان، پاکستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس تحت‌الشعاع تأثیرات و اقدام ایران هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی