[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

مناقصه کمربندی، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه که از ابتدای تصدی جایگاه مدیریت ارشد استان تأکید ویژه‌ای بر ارائه راهکارهای عملیاتی برای کاهش تصادفات جاده ای و پیشگیری از حوادث منجر به مرگ و جراحت داشته ‌است، در جلسه مشترک با شهرداری و راه و شهرسازی تأکید کرد: بلاتکلیفی کمربندی شیراز و رفع اختلافات شهرداری و راه و شهرسازی، سال‌هاست این محور را به مسیری خطرآفرین تبدیل کرده که جان بسیاری همشهریان و هموطنان ما را گرفته یا سلامتی آنها را در اثر معلولیت‌های ناشی از تصادف با مخاطره مواجه کرده است. استاندار فارس با اشاره به وجود راهکارهای کوتاه‌مدت و بلندمدت برای رفع مشکلات کمربندی جنوبی و غربی شیراز، عنوان کرد: پیشنهادات کاربردی در قالب یک طرح و با در نظر گرفتن مصوبه دو سال گذشته در شورای ترافیک استان در چند روز آینده جمع‌بندی شود. به گفته وی، در مصوبه پیشین شورای ترافیک استان خط‌کشی، ایمن‌سازی و ایجاد دوربرگردان‌ها به عهده اداره کل راهداری و ایجاد کندروها و سامان‌دهی ورودی و خروجی‌ها بر عهده شهرداری شیراز بوده است. به دستور استاندار فارس، مقرر شد این مصوبه مجدداً مورد بررسی قرار گیرد و تا اوایل هفته آتی توسط وی جهت اجرا به شهرداری و راه و شهرسازی ابلاغ شود. رئیس شورای عالی ترافیک استان همچنین بیان کرد: راهکار بلندمدت رهایی از مشکلات کمربندی شیراز این است که این مسیر به شهرداری 
واگذار شود.
به دستور دکتر ایمانیه مقرر شد کمیته‌ای متشکل از نماینده راه و شهرسازی، شهرداری و دفتر فنی استانداری فارس با در نظر گرفتن مباحث حقوقی شامل تملک‌ها، برآورد هزینه اجرا و ایمن سازی کل کمربندی نظرات نهایی را به شورای ترافیک ارائه دهد و در صورتی که انجام پیش بینی‌های لازم صورت گرفته باشد، بحث واگذاری کمربندی شیراز به شهرداری انجام شود.
استاندار فارس همچنین با بیان اینکه در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان فارس اعتباری برای رفع نقاط پرحادثه در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: بخشی از این اعتبارات نیز برای رفع مشکلات کمربندی شیراز اختصاص خواهد یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی