[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

شهردار منطقه چهار شیراز: پروژه‌ها نیازسنجی می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، رستم زاده شهردار منطقه با اشاره به فعال بودن تمامی پروژه‌های عمرانی در سطح منطقه، اظهار کرد: شهرداری منطقه چهار محورهای مختلف کاری زیادی از جمله فعالیت‌های عمرانی، خدماتی و پروژه‌های سرمایه‌گذاری و رفاهی را در دستور کار قرار داده تا بتوانیم در طول مدت خدمت مدیریتی شرایط رفاهی مناسبی را برای شهروندان منطقه به وجود آوریم و تمام سعی خود را به کار می‌گیریم تا پروژه‌های در دست اجرا در منطقه را تا پایان سال جاری به اتمام برسانیم. وی ادامه داد: مجموعه این منطقه تمام تلاش خود را به کار بسته است تا با برنامه ریزی‌های مدون و اجرای پروژه‌های متعدد عمرانی، فرهنگی، ورزشی و گردشگری در سطح منطقه، شهروندان توسعه و تحول را بیش از پیش احساس کنند و علاوه بر پروژه‌های در حال اجرا، برنامه ریزی‌های مدون جهت آغاز پروژه‌های جدید در دستور کار قرار گیرد. احداث عملیات فضای شهری امیرکبیر به مساحت ۲۳هزار مترمربع در حال اجراست. این پروژه در راستای بازآفرینی فضاهای رهاشده شهری در دست اقدام است. رستم زاده شهردار منطقه چهار گفت: بازآفرینی این فضا و دیگر پروژه‌های شهری در منطقه دربرگیرنده رشد و توسعه شهر و منطقه می‌باشد که این اقدامات سبب ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و همچنین ایجاد فرصت جهت ارتقای نقش زنده این مکان‌ها خواهد شد. رستم زاده افزود: این فضا به مساحت 23هزار مترمربع واقع در شهرک امیرکبیر می‌باشد که با هدف ارتقای تعاملات اجتماعی و گسترش فضای عمومی، ایجاد فضای امن و ارتباط شهروندان با طبیعت توسط شهرداری منطقه چهار در حال احداث است. شهردار منطقه چهار در ادامه گفت: این پروژه بر اساس مطالبات مردم در دستور کار منطقه قرار گرفته است که شامل 10هزار مترمربع محوطه سازی اعم از پیست دوچرخه، پیاده‌رو، روشنایی، مبلمان شهری و... می‌باشد. 
احداث پیاده‌راه میثم در 2 فاز در دست اجراست
وی ادامه داد: فاز 1 به مساحت 7500 مترمربع (پیشرفت فیزیکی 90 درصد) و فاز 2 به مساحت 4000 مترمربع (پیشرفت فیزیکی 55 درصد) توسط منطقه در حال اجراست. رستم زاده ادامه داد: این پروژه با هدف ارتقای سلامت شهروندان، پیاده محوری و تشویق شهروندان به پیاده روی، زیباسازی منظر شهری، ارتقای کیفیت و تبدیل این فضا از یک محیط رهاشده شهری به فضایی پویا و بانشاط، در حال احداث است.
اجرای عملیات زیرسازی و جدول‌گذاری انتهای بلوار پاسارگاد رو به اتمام است
رستم زاده شهردار منطقه چهار در ادامه گفت: در راستای افزایش خدمات رسانی به شهروندان و بهبود زیرساخت‌های شهری، با توجه به ضرورت اساسی هر نقطه و محله از سطح منطقه پروژه‌های زیرساختی شهری در حال اقدام است. وی ادامه داد: از جمله این پروژه‌ها می‌توان به آماده‌سازی، تسطیح زیرسازی، جدول‌گذاری، کانیواگذاری و در نهایت روکش آسفالت انتهای بلوار پاسارگاد غربی حد فاصل خیابان فرزدقی و کمربندی اشاره نمود تا با اتمام این پروژه شهروندان ساکن این محدوده‌ها نیز از امکانات شهری بهره مند شوند.
شهردار منطقه چهار ادامه داد: این عملیات شامل 13500 متر تسطیح و ریگلاژ، 1200 متر طول تک لبه، 600 متر کانیوا و جدول گذاری و 6100 مترمکعب مخلوط ریزی و همچنین 5400 مترمکعب خاک‌برداری خواهد بود.
فضای شهری مهندسین به طول ۵ کیلومتر در حال احداث است
شهردار منطقه با اعلام این مطلب افزود: رویکرد شهرداری منطقه چهار در جهت ارتقای سلامت شهروندان، پیاده محوری و ترغیب مردم به پیاده روی و استفاده از دوچرخه است. وی افزود: این پروژه در دو فاز جمعاً به طول 5 کیلومتر شامل مسیر دوچرخه سواری، مسیر پیاده راه فضای سبز و همچنین روشنایی و مبلمان شهری در حال اجراست.
رستم زاده هدف از احداث عملیات فضای شهری بزرگ‌راه مهندسین را مناسب سازی بستر ترددی عابران پیاده (افزایش ضریب ایمنی، تردد آسان، ترغیب به امر پیاده روی) بیان کرد و گفت: یکی از نکات مهم در معابر، رعایت استانداردهای فنی در جهت سهولت تردد معلولان و سالمندان است که اولویت اول این پروژه عمرانی است.
اجرای عملیات کانیواگذاری معابر باغ حوض 
رستم زاده در ادامه گفت: هدایت آب‌های سطحی، شیب بندی مناسب بالا بردن سطح ایمنی حرکت تردد آسان و ارائه خدمات‌رسانی به شهروندان از اهداف این پروژه می‌باشد که به طور مستمر در محدوده شهرداری منطقه چهار ادامه خواهد داشت.
اجرای پروژه پیاده‌روسازی خیابان شبان 
اجرای پروژه پیاده رو سازی در خیابان شبان با هدف زیباسازی منظر شهری و بهبود عبور و مرور شهروندان، در حال اجراست.
شهردار منطقه گفت: پیاده‌روها از مهم‌ترین فضاهای شهری هستند که مورد استفاده شهروندان قرار می‌گیرند و بایستی در راستای ارتقای کیفیت تردد و زیباسازی محیط شهری و افزایش رضایتمندی شهروندان به صورت مستمر بهسازی و مرمت شوند.
وی افزود: در همین راستا و همچنین پاسخ‌گویی به مطالبات شهروندان، کار همسان سازی پیاده‌روهای خیابان شبان به منظور تسهیل در رفت و آمد عابران پیاده، به ویژه تردد سالمندان، کودکان و افراد توانخواه و همچنین زیباسازی منظر شهری، توسط شهرداری منطقه چهار در حال اجراست. شهردار منطقه چهار ادامه داد: این پروژه به مساحت 2200 مترمربع در خیابان شبان در حال انجام است. همچنین پیاده رو سازی خیابان آبیاری در دست اقدام است.
عملیات اجرایی بهسازی و احداث فضای سبز پارک نیلوفر و سوسن به مساحت 4هزار مترمربع 
پارک نیلوفر واقع در خیابان شبان فرعی 12 و پارک سوسن واقع در فرعی 13 می‌باشد که عملیات بهسازی و احداث فضای سبز آن شامل حذف علف‌های هرز و کاشت درختچه و گیاهان پوششی مقاوم با آب و هوا، هرس درختان موجود، رفع مشکلات سیستم آبیاری و اصلاح و احیای خاک (خاک‌برداری و خاک‌ریزی) خواهد بود.
این اقدامات در راستای بهبود و کمک به حفظ سرانه فضای سبز، ارتقای سیما و منظر شهری توسط شهرداری منطقه چهار و در دیگر نقاط منطقه در دست اجراست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی