[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

ابتلای ۴۸۴هزار نفر به کرونا، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، بیش از ۴۸۴هزار نفر در فارس به این بیماری مبتلا شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۴۴۸هزار و ۴۷۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۰هزار و ۸۸۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۲۷هزار و ۹۱۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۳هزار و ۱۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۸۴هزار و هشت بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است. این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۷۰هزار و ۴۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او با اعلام بستری ۱۶۴ بیمار جدید مبتلا و دارای علائم ویروس کرونا در شبانه روز گذشته در سطح بیمارستان‌های استان، افزود: با بستری موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، به هزار و ۵۲۱ نفر رسیده که از این تعداد، ۱۹۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن هفت هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز شنبه و دیروز یکشنبه، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را هفت‌هزار و ۵۳ نفر عنوان کرد. معاون بهداشت دانشگاه گفت: اگرچه آمار موارد بستری مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان رو به کاهش است، اما کماکان آمار‌ها نگران کننده است و نیاز به توجه بیشتری به رعایت پروتکل‌های بهداشتی احساس می‌شود. او از درمان سرپایی هزار و ۶۱۴ بیمار مبتلا و دارای علائم ویروس کرونا طی شبانه روز گذشته در مراکز ۱۶ساعته استان خبر داد و توصیه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه علائم مشکوک به ویروس کرونا، به پزشک خانواده خود و یا مراکز منتخب درمان سرپایی ویروس کرونا (۱۶ساعته) مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی