[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

زیرساخت نداریم ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
احد فتوحی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: مشکلات عمده شهرک‌های صنعتی بیشتر در زمینه تأمین زیرساخت‌ها تا ورودی شهرک‌هاست. وی افزود: اعتبار این طرح‌ها باید از طریق دولت تأمین شود که با توجه به محدودیت‌های اعتباری محقق 
نشده است.
جلسه شورای عالی حامیان مردمی دولت انقلابی (حمدا) با هدف کمک به دولت انقلابی و تلاش برای حل مشکلات بخش تولید صنعت و کمک به بهبودی وضعیت اقتصادی استان فارس با حضور مدیرعامل شرکت شرکت‌های صنعتی فارس برگزار شد.
جواد شهابی، سخنگوی شورای عالی حامیان مردمی دولت انقلابی در این نشست به نمایندگی از شورای عالی حمدا ضمن تشریح اهداف و فعالیت‌های تشکل مردمی شورای عالی حمدا که متشکل از رؤسای ستادهای انتخاباتی منحل شده آیت الله رئیسی هستند، گفت: این شورا به منظور هم افزایی با مسئولان انقلابی در راستای ارائه راهکارهای کوتاه مدت و بلندمدت در کنار مسئولان دستگاه‌های اجرایی دولت مردمی خواهد بود.
وی گفت: در همین راستا تشکل مردمی شورای عالی حامیان مردمی دولت انقلابی نیز طی اقداماتی برنامه ریزی شده، 35 کمیته تخصصی با حضور نخبگان و دلسوزان انقلاب و با هدف کمک و مشورت به دولت انقلابی تشکیل داده است.
عضو هیئت رئیسه شورای عالی حمدا، با قدردانی از تلاش‌های جهادی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: با هدف استفاده از مشاوران نخبه و دانشگاهی که عضو کمیته‌های تخصصی شورای عالی حامیان مردمی دولت انقلابی هستند، به مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس برای استفاده از این ظرفیت مردمی پیشنهاد نشست‌های تخصصی با کمیته‌هایی که در این زمینه تشکیل شده است را داده ایم که با اجرایی شدن آن قطعاً ظرفیت مناسبی برای کمک به بخش‌های صنعتی و بهبود اوضاع اقتصادی کشور خواهد بود.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس نیز در این نشست بر بهره گیری از دیدگاه‌های نخبگان و صاحب‌نظران به منظور ارتقای بخش‌های مرتبط با تولید و اشتغال، تأکید کرد.
احد فتوحی با بیان اینکه امروز حمایت از صنایع کوچک یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری است گفت: در شهرک‌های صنعتی که مولود انقلاب است، اقدامات خوبی در راستای ایجاد ظرفیت برای استقرار واحد‌های تولیدی و صنعتی و اشتغال پایدار انجام شده است.
وی با بیان اینکه در ارزیابی شاخص‌های تخصصی سال 1399 شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در مجموع در رتبه چهارم در بین استان‌های کشور قرار دارد، گفت: بیش از 70 درصد از برنامه شاخص‌های اختصاصی در شرکت شهرک‌های صنعتی فارس محقق شده است.
فتوحی در رابطه با آمار و اطلاعاتی که اخیراً به عنوان شاخص‌های عمومی ارزیابی شده این شرکت توسط وزارت صمت در برخی رسانه‌ها منتشر شد، بیان داشت: این آمارها بر اساس ترکیبی از شاخص‌های عمومی و اختصاصی است که برخی از شاخص‌های عمومی در اساسنامه این شرکت و نیز حدود اختیارات تفویض شده به مدیران استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران وجود ندارد و با ماهیت و وظایف اصلی این تشکیلات، همخوانی ندارد و حتی در اولویت‌های ما نیز نیست.
فتوحی با بیان اینکه مشکلات عمده شهرک‌های صنعتی بیشتر در زمینه تأمین زیرساخت‌ها تا ورودی شهرک‌هاست، گفت: اعتبار این طرح‌ها باید از طریق دولت تأمین شود که با توجه به محدودیت‌های اعتباری محقق نشده است.
فتوحی در پایان خواستار هم‌اندیشی و هم افزایی با جوانان نخبه و دانشگاهی عضو در شورای عالی حامیان مردمی دولت انقلابی در راستای حل مشکلات صنعت و کمک به بهبودی وضعیت 
اقتصادی شد.
آیت الله سید ابواقاسم مجتهدزاده قائم مقام تولیت دارالعلم آیت‌الله بهبهانی نیز که به شیراز سفر کرده است، به عنوان میهمان جلسه شورای عالی حامیان مردمی دولت انقلابی (حمدا) به تشریح وضعیت کنونی جامعه و بیان دیدگاه‌های خود در زمینه مسائل 
اقتصادی پرداخت.
وی در بخشی از صحبت‌ها خطاب به فعالان قشرهای مختلف مردمی که به عنوان حمدا مطرح می‌باشند، گفت: به دولت انقلابی آیت الله رئیسی باید کمک کرد و این تازه اول راه است.
وی در ادامه گفت: تشکل مردمی شورای عالی حامیان مردمی دولت انقلابی متشکل از نیروهای ارزشمند و انقلابی است که بایستی به آن توجه شود و کمک حال دولت و دستگاه‌های اجرایی باشند.
آیت الله مجتهدزاده در بخشی دیگر از سخنان خود بیان داشت: استان فارس بسیار پهناور و استان مهمی در کشور است که بایستی در تمامی مؤلفه‌ها و ابعاد مدیریتی آن به آن توجه شود و ما هم کمک‌هایی را که باید به این منطقه بشود، به مسئولان عالی‌رتبه کشور انتقال خواهیم داد و قطعاً روزهای خوبی در انتظار مردم خوب فارس خواهد بود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امروزه مهم ترین مسئله مردم، اقتصاد و معیشت آنهاست که تلاش خادمان و مدیران به ویژه در تولید و اشتغال در صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی قابل تحسین است و باید موردحمایت جهت تقویت این حوزه باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی