[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

مدیرکل میراث‌فرهنگی فارس: ممسنی کارگاه اشتغال‌زایی است ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در دیدار با امام‌جمعه شهر نورآباد ممسنی، استفاده از ظرفیت چشمه آبگرم این شهرستان را راه‌حلی مناسب در توسعه گردشگری دانست. 
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، هادی شه‌دوست شیرازی با بیان اینکه شهرستان ممسنی دارای ظرفیت‌های زیادی در توسعه گردشگری و صنایع‌دستی است، اظهار کرد: یکی از انواع جدید گردشگری، گردشگری تجربی است و نیازمند توجه بیشتر در شهرستان‌های استان است. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ادامه داد: شهرستان ممسنی دارای جوانان تحصیل‌کرده زیادی است و می‌بایست فرهنگ پشت‌میزنشینی جوانان را به سمتی سوق داد که از ظرفیت‌های بومی 
استفاده شود.
او با بیان اینکه اشتغال در حوزه کشاورزی در این شهرستان رونق زیادی دارد، افزود: امروزه صرفاً اشتغال‌زایی در حوزه کشاورزی هم جواب نمی‌دهد و باید در صنعت گردشگری و صنایع‌دستی سرمایه‌گذاری شود. شه‌دوست شیرازی گفت: شهرستان ممسنی با دارا بودن چشمه آبگرم، می‌تواند مقصد جدیدی در گردشگری سلامت باشد. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های مهم در توسعه گردشگری، افزایش ظرفیت اقامتی شهرستان است، افزود: در شهرستان ممسنی با توجه به ظرفیت بالای نیروی انسانی تحصیل‌‌کرده و تمکن مالی شهروندان، می‌بایست طرح‌های جدید سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری به مردم ارائه شود. در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین شاکری‌فر، امام‌جمعه نورآباد ممسنی اظهار کرد: شهرستان ممسنی دارای آثار باستانی و تاریخی بکر زیادی است و در مسیر شاهراه بین استانی قرار گرفته است. 
امام‌جمعه نورآباد ممسنی ادامه داد: مسیر عبور بخش عمده‌ای از جمعیت عازم جبهه حق علیه باطل از شهرستان ممسنی بوده است. وی با بیان اینکه گردشگری مذهبی این شهرستان دارای ظرفیت بزرگی در اشتغال‌زایی است، افزود: می‌بایست از وجود مطهر بقعه سید علاءالدین محمد(ع) و خواهر بزرگوارشان بنت‌الهدی(س) در بزرگ‌راه کربلا در این شهر استفاده کرد.
شاکری فر اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های مناسب شهرستان، اگر زمینه سرمایه‌گذاری به وجود آید، رونق خوبی در اشتغال‌زایی در صنعت گردشگری و صنایع‌دستی صورت می‌گیرد. امام‌جمعه شهر نورآباد ممسنی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی و بسترسازی فکری در صنایع نوپا این شهرستان به‌ویژه گردشگری و صنایع‌دستی در حال انجام است، گفت: استفاده مناسب از ظرفیت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان بدون شک یکی از راه‌های 
اشتغال‌زایی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی