[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

تولید مرغ بدون مانع در جریان است ، روزنامه شیراز نوین

 کریم آمالی- گروه شهرستان‌ها- آباده
مدیر جهاد کشاورزی آباده با بیان اینکه ۷۰ واحد پرورش طیور در این شهرستان فعال هستند، افزود: در ۶ ماه ابتدایی امسال ۵۲ واحد مرغداری گوشتی اقدام به جوجه ریزی دومیلیون و ۲۰۷هزار و ۵۰۵ قطعه ای کرده اند.
مهدی امینی تأمین نهاده‌های مورد نیاز واحد‌های مرغداری از طریق سامانه بازارگاه و با نرخ مصوب دولتی را برشمرد و گفت: در مدت مذکور ۷۵۰۰ تن سویا و ۱۱هزار و ۲۳۰ تن ذرت برای این واحد‌ها تخصیص یافته که به صورت منظم تأمین شده است.
وی تصریح کرد: تاکنون هیچ مشکلی در تأمین گوشت مرغ مورد نیاز بازار نداشته ایم. این مقام مسئول پرورش طیور در شهرستان آباده را تأمین بخشی از نیاز استان فارس به گوشت سفید و مواد پروتئینی بیان کرد و اظهار داشت: رونق تولید در این بخش اشتغال‌زایی برای بیش از صد نفر را به صورت مستقیم در پی داشته که این خود حائز اهمیت است. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده با بیان اینکه تمامی مراحل تولید در مرغداری‌ها از زمان جوجه ریزی تا بارگیری با نظارت اداره امور دام و کارشناسان فنی انجام می‌شود، اضافه کرد: تنها در صورت رعایت ضوابط بهداشتی و فاصله زمانی لازم بین هر دوره از پرورش مجوز جوجه‌ریزی برای دوره بعد صادر خواهد شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی