[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

حرکت شیراز به‌سوی افق‌های سازندگی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع) گفت: شهردار شیراز باید با فعال کردن پروژه‌های نیمه تمام فعلی و آغاز عملیات پروژه‌های جدید تمام تلاش خود را برای تحقق این امر به کار برد.
رضا محمدیان در بیست و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی این شهر، در نطق پیش از دستور خود خطاب به منتخب شورا در شهرداری شیراز گفت: شهردار شیراز باید این فرصت را غنیمت شمرده و سریع مشغول اجرای برنامه‌های عملیاتی پیشرفت و توسعه شهر شیراز شود تا نام این دوره از شورا و شهرداری نیز مانند دوره چهارم شورا و شهرداری مربوطه در اذهان مردم به عنوان تلاشگرانی برای سازندگی و پیشرفت، ماندگار بماند. وی با اشاره به گذشت چند ماهی از آغاز به کار شورای ششم اظهار داشت: کارهای بزرگ را با انسان‌های بزرگ می‌توان انجام داد. در هفته گذشته برنامه رویکردهای دوره ششم شورای اسلامی شهر شیراز با عنوان «چشم انداز دوره ششم شورای اسلامی شهر شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی» مصوب گردید، اما اگر خروجی آن کارهای اجرایی و توسعه زیرساخت‌های سطح شهر نباشد، هیچ منفعتی نداشته و این شورا و این دوره شهرداری نیز در اذهان عمومی به عنوان شورا و دوره‌ای ناکارآمد خواهد ماند. 
وی با بیان اینکه باید اجرای پروژه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، عمرانی، حمل و نقل و ریلی، فضای سبز و... در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: لازم است شهردار محترم لیستی از پروژه‌های خرد و کلان را در قالب افق 1404 (سال پایانی فعالیت شورای ششم) که می‌تواند به همان تعداد 1404 پروژه نیز باشد، ارائه دهد. محمدیان اجرای پروژه‌های بزرگی همچون سد تنگ سرخ، گسترش پارک 580 هکتاری دراک به هزار هکتار و اجرای تله‌کابین و شهربازی بزرگ شیراز در آن را برشمرد و ادامه داد: اجرای شهرک سینمایی و پروژه ساخت سریال حضرت احمد بن موسی(ع) به نام امین ولایت، اجرای ساختمان تعزیه، اجرای حداقل 11 ورزشگاه سرپوشیده و 11 فرهنگ‌سرای بزرگ (هر منطقه یک عدد)، ساخت مراکز محلات، خانه‌های قرآن و فرهنگ‌سراهای کوچک در نقاط مختلف، ساخت مساجد و خانه‌های فرهنگ و ورزش چندمنظوره، اجرای حداقل 50 زمین چمن مصنوعی جدید نیز باید در دستور کار شهرداری شیراز قرار گیرد. وی با اشاره به لزوم گسترش فضای سبز شهری ابراز داشت: اجرای طرح هتل‌های اقلیمی کشور (20 فرهنگ، 20 اقلیم) در پارک 480 هکتاری بام شیراز، تکمیل پارک 50 هکتاری احمد بن موسی(ع)، اجرای فاز بعدی پارک نماز و پروژه‌هایی از این دست بایستی به سرعت انجام شود تا سرانه فضای سبز به عدد قابل قبول آن نزدیک گردد.
مرمت منازل تاریخی در اختیار و به‌کارگیری آنها در کاربری‌های فرهنگی، مرمت و توسعه حرم امامزادگان و مساجد و مدارس تاریخی شهر شیراز، اجرای موزه ملل، اجرای پروژه زندیه، سامان‌دهی قبرستان وادی السلام، سامان‌دهی قبرستان‌های محلی قدیمی، اجرای پروژه بین‌الحرمین، بهسازی راه‌های دسترسی به بافت فرسوده و راه‌های داخلی آن و بازگشایی معابری که بر اساس طرح تفصیلی به تصویب رسیده است، جزو طرح‌های فرهنگی بود که محمدیان به آنها اشاره و تأکید به اجرای آن نمود. این عضو شورا در ادامه گفت: تکمیل فاز 2 اتوبان کوهسار، اتمام فاز 2 بلوار مولوی و تقاطع آخر آن و اجرای پل روی رودخانه در مسیر مربوطه، اجرای تقاطع احمد بن موسی(ع) و نواب صفوی و کمربندی و پروژه‌هایی از این دست از جمله پروژه‌های عمرانی است که باید به آنها توجه شود و عملیات اجرایی آنها هرچه سریع‌تر آغاز گردد.
وی با بیان اینکه کارهای بزرگ را با انسان‌های بزرگ می‌توان انجام داد، خطاب به شهردار شیراز گفت: تأکید می‌کنم به بدنه محترم کارشناسان شهرداری اطمینان بیشتری کنید و مدیران خود را هرچه سریع‌تر از بین اشخاص کارآمد و باتجربه و با سابقه مثبت اجرایی انتخاب کنید. رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع) ادامه داد: انتخاب مدیران سفارشی نه به صلاح شماست و نه به صلاح شهرداری و شهر شیراز.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخاب سه نفر از استان فارس به عنوان وزرای دولت با همت نمایندگان استان، تصریح کرد: نمایندگان محترم باید از این فرصت ایجاد شده استفاده نموده و ضمن پیگیری پروژه‌های مرتبط با این سه وزارتخانه کشور، راه و شهرسازی و نفت در استان و رفع مشکلات پروژه‌های مرتبط و اختصاص بودجه‌های اجرایی مناسب نسبت به به‌کارگیری تعدادی از نیروهای مستعد فارس در بخش‌های مختلف مدیریتی این سه وزارتخانه و حتی وزارتخانه‌های دیگر همت بگمارند. این عضو شورا ابراز داشت: پیگیری و حمایت از نیروهای فارسی نه فقط باعث استفاده کل کشور از توان و استعدادهای فارس خواهد بود، بلکه باعث تداوم پیشرفت استان فارس نیز خواهد شد. وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: از استاندار انقلابی فارس تقاضا داریم در انتخاب مدیران استان ضمن توجه به تخصص، کارآمدی، سوابق تجربی مفید و مؤثر و تعهد اشخاص و نه صرفاً رزومه‌های آنچنانی افراد، حتماً از استعدادهای بومی استان فارس استفاده گردد. رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع) با بیان اینکه مدیر بومی به هزار و یک دلیل بهتر از مدیر سرشناس غیربومی است، تصریح کرد: برای یک بار هم که شده مانند استان‌های اصفهان، آذربایجان، کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان‌ها عمل کنیم تا آرزویی که مردم شریف استان در دوره‌های مختلف مدیریتی داشته‌اند، تحقق یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی