[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

در محیط آموزشی پایبند به پروتکل‌ها باشیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، بر ضرورت پایبندی جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط‌های آموزشی تأکید کرد و از خانواده‌ها خواست تا دانش آموزان و دانشجویان را به پیروی از شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا ترغیب کنند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: ضرورت دارد مسئولان مدارس و دانشگاه‌ها، راهکارهای پیشگیری از انتقال بیماری کووید ۱۹ را جدی بگیرند و در راستای ایمنی کامل دانش آموزان و دانشجویان، بر اجرای دقیق آن در محیط‌های آموزشی نظارت بیشتری داشته باشند. او ادامه داد: لازم است خانواده‌ها نیز بیش از پیش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا را به فرزندان خود گوشزد کنند تا از ابتلا به این بیماری پیشگیری شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به افزایش ایمنی افراد واکسینه شده در برابر کرونا، افزود: جمعیت بالای ۱۲ سال استان که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده اند یا افرادی که دوز دوم واکسن خود را دریافت نکرده‌اند، هرچه سریع‌تر نسبت به این امر اقدام کنند؛ چراکه واکسیناسیون در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند ایمنی عمومی در برابر ویروس کرونا ایجاد کند.
دکتر لطفی با اشاره به بازگشایی خوابگاه‌های دانشجویی توصیه کرد: به دلیل احتمال انتقال ویروس در مکان‌های سرپوشیده مانند خوابگاه‌ها، لازم است دانشجویان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبند بوده و از سلامت خود مراقبت جدی داشته باشند.
او با بررسی آخرین آمارهای کرونا در استان، از مراجعه هزار و ۶۱۴ نفر به مراکز ۱۶ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا در استان طی شبانه‌روز گذشته خبر داد و افزود: به دلیل چرخش گسترده بیماری در سطح جامعه، نیاز است شهروندان در صورت مشاهده علائم ویروس کرونا، به پزشک خانواده خود یا مراکز ۱۶ساعته مراجعه کنند تا از شدت یافتن بیماری و نیاز به بستری در مراکز درمانی پیشگیری کرده و همچنین مانع از ابتلای اطرافیان به بیماری شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با بررسی آخرین وضعیت بیماری در شهرستان‌های استان به ویژه شهرستان‌های با وضعیت قرمز، پیگیری برای شناسایی دلیل افزایش ابتلا در برخی مناطق استان را در دستور کار مسئولان دانشگاه و مسئولان شهرستان‌ها قرار داد.
دکتر لطفی هرگونه سهل انگاری و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی را زمینه ساز افزایش موارد ابتلا به این بیماری دانست و افزود: قطع زنجیره‌های انتقال بیماری در استان تنها با همدلی و مشارکت مردم با مجموعه سلامت و جدی گرفتن خطرات این بیماری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی میسر می‌شود. بررسی آخرین وضعیت واکسیناسیون در پایگاه‌های استان، وضعیت ابتلا در مناطق مختلف استان، آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز شنبه و دیروز یکشنبه، علت‌های جان باختن مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، وضعیت سلامت بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان و روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی از دیگر محورهایی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست مورد ارزیابی قرار داد. دکتر لطفی همچنین چگونگی فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی ویروس کرونا، میزان مراجعه به این مراکز، ظرفیت تخت‌های ویژه و عادی بیمارستان‌های استان و آخرین اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی را بررسی کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی