[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

افشاریان: هر داوری اشتباه داشته باشد، تاوانش را می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال توضیحاتی درمورد حق فوتبال به خصوص حق پخش تلویزیونی ارائه کرد و ابراز امیدواری داشت حق فوتبال داده شود.
خداداد افشاریان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، در گفت‌وگو با خبرنگار «ورزش سه» پیرامون جلسه باشگاه‌ها برای دریافت حق تبلیغات محیطی گفت: از باشگاه‌هایی که دعوت سازمان لیگ و فدراسیون را بابت تبلیغات محیطی ورزشگاه‌ها اجابت کردند، تشکر می‌کنم. مدیرعاملان محترم آمدند و حرف‌هایشان را زدند. جلسه خوب و ‌پرباری بود‌. به هر صورت همه مدیرعاملان یک حرف واحد نداشتند و هرکس نقطه نظر خودش را بابت تبلیغات محیطی داشتند. ولی هم سازمان لیگ و هم فدراسیون فوتبال نسبت به این موضوع موافق بودند و علاقه مند بودند این اتفاق رخ دهد. چون اگر اتفاق خوبی رخ دهد و رقم درشت‌تری به تبلیغات محیطی اضافه شود، بدون شک سازمان لیگ و فدراسیون منتفع خواهند شد؛ چراکه راه همه آنها در یک راستاست. آقایان عزیزی خادم و بهاروند هر دو نظر مساعدی داشتند ولی اعلام کردند با یک راهکار قانونی و کارگروهی مسلط این بحث را نهادینه کنند تا اتفاقات خوش یمنی برای همه تیم‌ها و سازمان لیگ رخ دهد. این کار باید آزمون و خطا نباشد و با یک کار کارشناسی، حقوقی، حسابداری، فنی و فوتبالی و پخته انجام بگیرد تا در آینده شاهد اتفاقات بهتری باشیم و دچار مشکل نشویم. بعد از  حق تبلیغات محیطی عمده مشکل تیم‌ها و‌ فدراسیون فوتبال حق پخش تلویزیونی است‌.
وی ادامه داد: بابت حق پخش تلویزیونی هیچ سودی عاید ما نمی‌شود. در تمام کشورهای دنیا و حتی فیفا و AFC اکثر بودجه‌ها و حساب‌هایشان را با حق پخش تلویزیونی اداره می‌کنند. و شما نخواهید دید کشوری و باشگاهی بدون این مهم بتواند به درستی در فوتبال نفس بکشد؛ ولی متأسفانه در کشور ما این اتفاق رخ نداده است. حتی ما به بخشی از این حق پخش قانع هستیم، ولی سال‌هاست منتظر مساعدت عزیزان صدا و سیما هستیم که هنوز این اتفاق نیز رخ نداده است. ما فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و خط قرمزمان نظام و پیرو ولایت فقیه هستیم و زیر پرچم همین نظام و ولی فقیه در حال خدمت هستیم. اگر قرار است ما فوتبال پویایی داشته باشیم، باید حق ما داده شود. این مسئله باید اتفاق بیفتد. افشاریان ادامه داد: ما تحت تحریم‌های ظالمانه آمریکا هستیم و حتی دارو برای سلامتی بیماران به ایران ارسال نمی‌شود. شما اشراف دارید که فیفا پس از کرونا به هر کشوری 2میلیون دلار داده، ولی یک ریالش به ما نرسیده است. بابت توسعه  آموزش پول‌های ما در AFC  و فیفا بلوکه شده و حق برداشت نداریم. این ظلمی است که بر ما روا شده است. ما فدراسیون سرمایه دار و پرپولی هستیم، ولی در حال حاضر هیچ پولی نداریم. با ادامه این روند، ما به بیراهه می‌رویم و چیزی که از فوتبال می‌خواهیم، به دست نمی آوریم. افشاریان درمورد اینکه آیا کاری برای دریافت حق پخش انجام داده‌اند یا خیر، گفت: رایزنی‌هایی را انجام می‌دهیم ولی خودم شخصاً ناامید هستم. باز هم ما تلاشمان را می‌کنیم. شما می‌دانید تمام تیم‌های ملی در اوج هستند. ما در آینده حرف‌های خوبی برای گفتن خواهیم داشت. ما باز هم گام‌های بلندی برمی‌داریم ولی توقع داریم که حداقل حق خودمان را بدهند تا ما بتوانیم کارهای بزرگی انجام دهیم. واقعاً من بعضی مواقع دلم برای عزیزی خادم می‌سوزد که با رایزنی و جلسات متعدد و ارتباط مؤثر و پشتکار صادقانه سعی بر هدایت درست کشتی فوتبال دارد. تشکر می‌کنم و به همه ارکان مجموعه فدراسیون و سازمان لیگ خسته نباشید می‌گوییم و ان‌شاءالله آینده درمورد ما قضاوت خوبی داشته باشند‌. در جلسه با مدیران عامل هم اکثریت آنها به فدراسیون بابت کارهای بزرگ و رفتار حرفه‌ای تبریک می‌گفتند و اینها کمک می‌کند خستگی در تن هیچ کسی نماند. وی درمورد داوری‌های لیگ برتر در هفته‌های گذشته و مسائل پیش آمده و درباره مسائل پشت پرده داوری‌ها گفت: نزدیک به 14 تا 15 کلاس داوری را برگزار کردیم تا داوران را با بدن‌های آماده و آرامش خاصی به مسابقات اعزام کنیم. من نمی‌خواهم به این بحث ورود کنم. شاید با تصمیم داور نتیجه دیداری عوض شده باشد، ولی همه داوران ما آدم‌های سالم و پاک دستی هستند. اشتباهات داوری جزو بازی است. ما با آرامش کار را جلو می‌بریم. امسال خیلی بهتر از پارسال هستیم. تعداد داوران را کاهش دادیم و خدمات و دستمزد بیشتری به آنها می‌دهیم و توقع داریم با آرامش قضاوت کنند. داوری جزو ارکان اصلی فوتبال است. اشتباه نیز دارند ولی خدا کند این اشتباهات عمدی نباشد و در نهایت همه تیم‌ها از داوری ضرر نبینند و داوران با آرامش به کارشان ادامه دهند. عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره قضاوت‌ها در لیگ دسته یک گفت: ما سعی می‌کنیم با برنامه ریزی دقیق تری پیش برویم. سعی می‌کنیم حواسمان جمع باشد. ما در لیگ یک نیز داوران و ناظران خوبی داریم. ما همه بازی‌ها را رصد می‌کنیم. روزهای شنبه و یکشنبه هر هفته در دپارتمان داوری همه بازی‌ها را می‌بینیم. هر کسی اشتباهی کرده، باید تاوانش را پس بدهد و دیگر در کنار ما
 نخواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی