[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

امیدوارم فرهنگ هواداری در شیراز تغییر کند، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
روزهای جمعه و شنبه تیم‌های فجرشهیدسپاسی و قشقایی شیراز نتایج ارزشمندی در مقابل رقبای خود گرفتند. فجرشهیدسپاسی در ثانیه‌های پایانی به گل تساوی برابر استقلال تهران دست پیدا کرد و قشقایی هم با سه گل بر استقلال ملاثانی غلبه کرد تا هر دو تیم صاحب جایگاه خوبی در فوتبال لیگ برتر و لیگ دسته اول کشور باشند.
این دو بازی، یک تماشاگر ثابت و ویژه داشت؛ مربی سابق فوتبال شیراز و رئیس فراکسیون ورزش مجلس. محمدمهدی فروردین پس از بازی بعد از ظهر شنبه قشقایی مقابل استقلال ملاثانی که در ورزشگاه بعثت شیراز برگزار شد، به شیراز نوین گفت: به عنوان کسی که عضو خانواده فوتبال هستم، از اینکه دو روز پشت سر هم شاهد موفقیت فوتبال فارس بودم خوشحالم و در مجموع معتقدم که فوتبال فارس اگر روز خوبی داشته باشد حال همه مردم خوب است و اگر هم روز خوب نداشته باشد همه از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی نخواهند داشت. 
وی افزود: اگر امروز شرایط راضی‌کننده است، یکی از دلایلش این است که همه مسئولین به نوعی دست به دست هم داده‌اند. هم حمایت معنوی خود را نشان دادند و هم حضور فیزیکی در کنار ورزش دارند. به طور کلی نگاه به ورزش عوض شده و بحث اصلی بحث منابع مالی است که شاید به صورت مستقیم کسی نتواند پولی را تزریق کند ولی خب شما می‌بینید که امروز اسپانسرها علاقه‌مند شده‌اند که بیایند کنار تیم‌ها قرار بگیرند. امروز کمتر از گذشته دغدغه زیر ساخت داریم و مشکلات و مسائل سخت‌افزاری تا حدود زیادی رفع شده.  این نشان‌دهنده این موضوع است که مسئولان کارشان را خوب انجام می‌دهند. قبلاً برای برگزاری یک جلسه تمرین با مشکلات عدیده‌ای  مواجه بودیم اما حالا همه پای کار هستند و آمادگی این را دارند که همکاری کنند با تیم‌های ورزشی،  مخصوصاً فوتبال که به عنوان ورزش پرطرفدار، در اولویت قرار داشته و دارد.
سرمربی سابق قشقایی درباره مسئله ممانعت از حضور ورزشکاران در استادیوم‌ها گفت:چیزی که امروز خلاء آن حس می‌شود، حضور هواداران در ورزشگاه‌هاست و  ان‌شاءالله ما بتوانیم در همین هفته پیش رو رایزنی‌های لازم را با مسئولین ستاد کرونا و مسئولان وزارت بهداشت انجام دهیم و بتوانیم بر اساس دستورالعمل‌های حوزه وزارت بهداشت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، زمینه حضور هواداران را در ورزشگاه‌ها فراهم کنیم.  واقعاً جذابیت فوتبال به هوادار است و وقتی هوادار نباشد، عملاً جذابیت فوتبال از بین می‌رود. 
فروردین ادامه داد: بنده امیدوارم هر روز شاهد خبرهای خوبی از فوتبال فارس باشیم و همچنین فوتبال ملی‌مان هم بتواند به درخشش خود در عرصه‌های بین‌المللی ادامه دهد.  خروجی همین باشگاه‌ها و لیگ‌‌هاست که تیم ملی را تقویت می‌کند و ما امروز شاهد این هستیم که خیلی لژیونر در فوتبال اروپا می‌باشد و این نشان می‌دهد که روند فوتبال ما رو به رشد است.  
رئیس فراکسیون ورزش مجلس، در ادامه به یکی از معضلات فوتبال اشاره کرد و گفت: با وجود تمام پیشرفت‌ها و روندهای خوبی که شاهد آن‌ها هستیم، اما هنوز به لحاظ سیستم آموزشی  برای پیشرفت جا داریم. چرخه‌های معیوبی در مربی‌گری فوتبال دیده می‌شود که متأسفانه باعث شده که یک عده از مربیان در لیگ برتر به صورت سنتی در بین تیم‌ها بچرخند و حتی پس از ناکامی ‌هم دوباره به کار گرفته شوند، چیزی که در تیم‌ها خیلی عادی و تکراری شد. بعضی‌ها کاری به عملکرد مربیان ندارند و تحت هر شرایطی به بعضی اشخاص تیم می‌دهند. الآن مربی داریم که در فصل گذشته و همین طور چند هفته‌ای که از فصل جاری گذشته، کارایی لازم را نداشته ولی باز هم تیم دارند یا به آن‌ها پیشنهاد می‌شود. من اصلاً روی شخص خاصی بحثی ندارم، اما یک سری مکانیزم‌هایی باید داشته باشیم در انتخاب مربی. تیم‌هایی که با هزاران مشکلات سرمایه‌گذاری می‌کنند برای اینکه نشاط را به جامعه بیاورند،  باید بتوانند بحث آموزش را در اولویت قرار دهند که شاهد این همه خسارت در فوتبال کشورمان نباشیم.
مهدی فروردین که سال‌ها در فوتبال شیراز مربی‌گری کرده، درباره حمایت بخش زیادی از فوتبال دوستان شیرازی از تیم استقلال تهران در شب قبل از مسابقه با تیم فجرشهیدسپاسی شیراز گفت: فوتبال دوستان شیرازی باید بدانند، اگر امروز تیم‌های پرطرفدار در شیراز حضور پیدا می‌کنند، دلیلش حضور فجر شهیدسپاسی در لیگ برتر است؛ این تیم‌های شیرازی هستند که با موفقیت‌شان باعث می‌شوند تیم‌های تهرانی به شیراز بیایند و یک بازی با این تعداد تماشاگران هوادار را شاهد باشیم. من معتقدم استان‌های دیگر به این باور رسیده‌اند که حمایت از تیم‌های تهرانی دردی را از مشکلاتشان دوا نمی‌کند.
وی گفت: من برای تیم‌های خوب استقلال و پرسپولیس احترام خاصی قائل هستم و این صحبت‌ها را هم به عنوان یک استان فارسی انجام می‌دهم نه به عنوان نماینده مجلس یا کسی که مسئولیتی در فراکسیون ورزش مجلس دارد. به شخصه معتقدم ما باید این فرهنگ را تغییر بدهیم و طوری عمل کنیم که خدای نکرده مربیان تیم‌های استان خودمان دچار دلسردی نشوند، یا  به هواداران فوتبال در شهرمان توهین نشود. حضور این چنینی جلو هتل تیمی‌که فقط یک بازی مهمان ماست، انگیزه را از تیم‌های خود استان می‌گیرد و امیدواریم از این پس دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم و همه یکپارچه، فقط با یک رنگ در ورزشگاه حضور داشته باشند. 
رنگی که وقتی تیم میهمان که می‌آید احساس خطر کند و تمام استادیوم یکپارچه به رنگ لباس تیمی ‌باشد که به عنوان نماینده استان فارس بازی می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی