[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

امیدافزایی با پروژه‌های فرامنطقه‌ای، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
به همت شهرداری منطقه 11 شیراز، ورزش‌های اسلک لاین، صعودهای کوهستانی و‌ های‌لاین در پارک سایه راه اندازی شد. این مراسم با حضور شهردار منطقه 11 شیراز، جمعی از ورزشکاران و مدال‌آوران کشوری و استانی و با همراهی اصحاب رسانه در پارک سایه شیراز برگزار شد.
 پارک سایه، مرکزی برای رویدادهای ورزشی
شهردار منطقه یازده شیراز با تأکید بر اینکه وضعیت کوهستانی پارک سایه مورد توجه و استقبال ورزشکاران رشته‌های مختلف واقع شده است، اظهار کرد: پارک سایه می‌تواند مرکزی برای برگزاری رویدادهای ورزشی باشد. حمید برزگر با اشاره به اینکه مجموعه شهرداری منطقه یازده حامی ورزش و ورزشکاران است، گفت: آینده ورزشی پارک سایه ارتباط مستقیم با حمایت‌هایی که از ورزشکاران و ورزش دوستان می‌شود، خواهد داشت.
وی افزود: زمانی که ما در حال احداث پارک بودیم، بسیاری از ورزشکاران و ورزش دوستان به این پارک مراجعه کرده و از ظرفیت پارک بهره می‌بردند و ما نیز با توجه به این استقبال، تلاش کردیم تا بستر را برای حضور آنان فراهم کنیم.
شهردار منطقه یازده شیراز با بیان اینکه در گوشه ای از این پارک بزرگ زیپ لاینی با سرمایه شخصی و سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی گردید، گفت: این موضوع باعث شد تا ورزش‌های دیگری مانند صخره نوردی و ‌های‌لاین در این پارک راه اندازی شود. برزگر افزود: پارک سایه قابلیت حضور ورزش‌هایی نظیر رشته غارنوردی، دره نوردی و یخ نوردی را دارد و قطعاً با حضور این رشته‌های ورزشی در این پارک مورد استقبال تعداد بیشتری از شهروندان قرار خواهد گرفت.وی با بیان اینکه منطقه یازده شهرداری شیراز به نوعی مرکزیت شرق شیراز محسوب می‌شود، گفت: با حمایت از ورزشکاران و فراهم کردن بستر لازم برای حضور آنان تلاش کردیم تا سلامتی را برای ساکنان منطقه فراهم کنیم.
 استقبال شهروندان از ورزش‌های کوهستانی
مدیر گروه ایران اسلک‌لاین در این رابطه گفت: این ورزش‌ها در فضای باز برگزار می‌شود و به همین دلیل در ماه‌های اخیر با توجه به محدودیت‌های ناشی از کرونا با استقبال خوبی روبه‌رو شده است. محمدرضا آبایی با بیان اینکه برای اولین بار ورزش اسلک لاین را در سال 88 در کشور آغاز کردم، اظهار داشت: گروه ایران اسلک لاین به عنوان اولین تیم این ورزش را در کشور آغاز کرد و 12 سال است که به آن مشغول هستیم. وی افزود: در بسیاری از شهرهای کشور نظیر اراک، همدان، تهران، کرمانشاه، اصفهان و مشهد خطوط اسلک لاین راه اندازی شده و هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود. اما در شیراز برای اولین بار شاهد راه اندازی این ورزش مفرح در یک پارک و مجموعه فضای سبز چشم نواز هستیم. وی با تقدیر از تلاش‌ها و حمایت‌های شهردای منطقه 11 شیراز برای راه اندازی مجموعه‌های اسلک لاین و ‌های‌لاین در پارک زیبای سایه گفت: با امکاناتی که در بوستان سایه مهیا شده، علاقه‌مندان می‌توانند در این بوستان کوهستانی دوره‌های آموزشی را از مراحل پایه تا پیشرفته فرابگیرند و سپس به صورت حرفه ای در ارتقاعات مشغول به ورزش شوند.
 تجربه آسمان‌نوردی در پارک سایه
در ادامه یک طراح و مربی رسمی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در این رابطه گفت: این پروژه به همت شهرداری منطقه 11 و حمایت‌های بی دریغ برزگر، شهردار منطقه راه اندازی شد. حسام موسوی با اشاره به اینکه مدت دو دهه است که سنگ‌نوردی را به صورت حرفه ای انجام می‌دهد، اظهار داشت: در پروژه پارک سایه 4 لاین به ارتفاع‌های 37 متر، 63 متر، 85 متر و 102 متر راه اندازی شده است و در نظر داریم تا با توجه به قابلیت‌هایی که در این مکان وجود دارد، به صورت فصلی فستیوال‌هایی را برگزار کنیم.این ورزشکار که بیش از ده سال در زمینه ورزش اسلک لاین و ‌های‌لاین فعال است، تصریح کرد: به همت شهرداری منطقه 11 شیراز زمین تمرین و کارگاه آموزشی اسلک لاین برای علاقه‌مندان این ورزش تدارک دیده شده است. موسوی با اشاره به دشواری‌هایی که در زمینه تأمین تجهیزات وجود دارد، گفت: در کشور فقط یک شرکت وجود دارد که بخش کمی از تجهیزات این ورزش را تولید می‌کند و بیشتر تجهیزات از طریق شرکت‌های خارجی و با هزینه‌های بسیار زیاد و دشواری‌های فراوان تأمین می‌شود. وی در ادامه خاطرنشان کرد: ورزش‌های اسلک لاین،‌ های‌لاین و صعودهای کوهستانی در چندماهه اخیر به دلیل شرایط و محدودیت‌های ناشی از کرونا در مسیر پیشرفت و استقبال مردم قرار گرفته است. همچنین استقبال بانوان از این ورزش به مراتب بیشتر از آقایان است؛ چراکه ماهیت اسلک لاین و ‌های‌لاین چندان فیزیکی نیست و روی تمرکز و پرورش قوای ذهنی متمرکز است. همچنین رکورد این ورزش نیز در دست 
بانوان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی