[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: کرونا جان گرفت ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز دوشنبه هفدهم آبان ۱۴۰۰، اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس و بیان تازه ترین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس، از بستری ۳۱۹ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و این را به منزله زنگ خطر دوباره کرونا در استان دانست. او با اعلام این خبر افزود: هم اکنون هزار و ۶۴۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۹۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی همچنین از جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به عدد هفت‌هزار و ۶۷ نفر رسیده است. او در ادامه این گزارش، از بهبودی ۴۷۰هزار و ۹۴۷ بیمار مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه تاکنون پنج‌میلیون و ۴۲۶هزار و ۲۸۳ دوز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه‌میلیون و ۴۵هزار و ۱۱۸ دوز نوبت اول و دومیلیون و ۳۸۱هزار و ۱۶۵ دوز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است.
این مقام مسئول در دانشگاه در رابطه با ضرورت تزریق دوز سوم واکسن برای افراد بالای ۶۰ سال و ایمنی بخشی واکسن علیه همه گیری ویروس کرونا اظهار کرد: توجه به دو نکته یعنی دسترسی و تزریق واکسن به درصد قابل توجهی از جامعه، همچنین سرعت واکسیناسیون اهمیت دارد. او با اعلام اینکه سالمندان جزو نخستین گروه‌های دریافت‌کننده واکسن در کشور بودند، گفت: با توجه به گذشت بازه چند ماهه از واکسیناسیون این گروه و آغاز فصل سرما، در راستای افزایش ایمنی این گروه از جامعه در مقابل ویروس کرونا، از خانواده‌ها دعوت می‌شود نسبت به ترغیب افراد بالای ۶۰ سال برای دریافت دوز سوم واکسن اقدام کنند. دکتر حسینی با ابراز نگرانی نسبت به خیز ملایم آمارها طی روزهای اخیر اعلام کرد: اگر شیوه نامه‌های بهداشتی به خوبی رعایت نشود، احتمال ورود به پیک ششم وجود خواهد داشت که تنها راه جلوگیری از این شرایط، تقویت مشارکت عمومی در دریافت واکسن و جدی گرفتن شیوه نامه‌های بهداشتی تا پایان این پاندمی است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی