[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

جذب نخبگان دکترین جدید دانشگاه است ، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی و فرهنگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان فارس با تأکید بر شناسایی و توانمندسازی نخبگان فرهنگی در دانشگاه‌ها، خواستار به فعلیت رساندن استعدادهای بالقوه شد و گفت: در راستایی پیشرفت و جذب نخبگان تلاش می‌کنیم از طریق دفاتر نهاد زمینه‌های پیشرفت را با همکاری رؤسای دانشگاه‌ها برای دانشجویان فراهم کنیم.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان فارس، حجت الاسلام مرتضی کوهی صبح دیروز در دیدار با هیئت رئیسه دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس، بر عملکرد و توانایی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اشاره کرد و اظهار داشت: سیاست دفتر نهاد استان بر این است که بر اساس منویات مقام معظم رهبری، بر توسعه و تعمیق آگاهی‌ها و علایق اسلامی دانشجویان بر تبیین ارزش‌های اسلامی و همچنین در حمایت از جامعه دانشجویی و دانشگاهی دفاتر نهاد استان حامی آنان شود و به نخبگان به موضوعات فرهنگی، دینی، عقیدتی آنان بیشتر توجه شود. وی ادامه داد: تقویت پیوند دفاتر نهاد در امر شناسایی و جذب نخبگان دانشگاه یکی از اولویت‌های اصلی این نهاد مردمی به شمار می‌رود. این استاد دانشگاه با تأکید بر ارتقای بینش سیاسی و مذهبی در دانشگاه‌های استان گفت: امروزه با همکاری تشکل‌های دانشجویی و مطالبه گری بحق آنان توانسته ایم جامعه را نسبت به برخی از آسیب‌های اجتماعی مطلع کنیم؛ زیرا تفکر دانشجویی بر نگاه مطالبه گری یکی از موضوعاتی است که در تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌ها دنبال می‌شود.
حجت الاسلام کوهی حاکمیت بخشیدن به ارزش‌های اسلامی و انقلابی در سطوح مختلف اجرایی و علمی را یکی دیگر از سیاست‌های دفاتر نهاد در دانشگاه‌ها اعلام کرد و بیان داشت: هم اکنون تعامل سازنده ای میان جامعه دانشگاهی با مسئولان دفاتر نهاد وجود دارد که در برخی از موارد مشاهده شده که این پیوند سازنده موجب شناسایی بیشتر نخبگان شده است.
حجت الاسلام کوهی خطاب به مسئولان دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس گفت: این دانشگاه یک از موفق ترین دانشگاه‌ها در پرورش نیروی متخصص کار به شمار می‌رود که نیاز است با بهره‌گیری از ظرفیت‌های 13 مرکز فعال استان، دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فنی و حرفه ای را راه اندازی کنیم تا بتوانیم میان دانشگاه فنی و حرفه ای و حوزه پیوند ایجاد کنیم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی