[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

مدیر بنیاد مسکن بوانات: صدور اسناد مالکیت شتاب گرفت، روزنامه شیراز نوین

نشست مشترک ادارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان‌های بوانات و سرچهان و ثبت اسناد و املاک و اوقاف و امور خیریه این دو شهرستان در بنیاد مسکن بوانات با حضور مدیران ادارات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، اسماعیل محمد جانی مدیر بنیاد مسکن شهرستان سرچهان و کریم محمدی مدیر بنیاد مسکن شهرستان بوانات در این نشست آخرین رویکردها پیرامون چگونگی صدور اسناد مالکیت واحد‌های مسکونی در این دو شهرستان و املاک موقوفه را تشریح کردند و خواستار افزایش تعامل و هم افزایی بین بخشی برای روان سازی روند صدور اسناد مالکیت در این مناطق شدند.
کریم محمدی در این نشست با برشمردن برخی از مزایای صدور اسناد مالکیت از جمله قانونمند شدن معاملات، افزود: قانون‌گذار به‌منظور انتظام بخشیدن به امور املاک و تثبیت مالکیت اشخاص و مصون ماندن املاک از هرگونه تعرض، ثبت املاک را اجباری می‌داند. لازمه ثبت املاک رعایت تشریفاتی است که در قانون ثبت اسناد و املاک پیش‌بینی شده است. به حکم ماده 21 قانون ثبت اسناد و املاک پس از اتمام عملیات مقدماتی ثبت، ملک در دفتر املاک ثبت شده و سند مالکیت مطابق ثبت دفتر املاک صادر می‌شود. به عبارتی می‌توان گفت سند مالکیت، به‌عنوان شناسنامه ملک است که سازمان ثبت متولی صدور آن است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان بوانات افزود: در حال حاضر سازمان با توجه به سیاست‌های کلی نظام هماهنگ با فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک در حال گذر از ثبت سنتی به ثبت نوین است که با جایگزین کردن سند تک‌ برگی، گام مؤثری در ثبت نوین برداشته است. با این توصیف سند تک برگی همان سند مالکیت است که به شیوه نوین و الکترونیکی صادر می‌شود.
محمدی با برشمردن کارکردهای بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک در صدور اسناد مالکیت افزود: سند تک‌برگی، ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فردی دارد که از جمله آنها چاپ در چاپخانه‌های دولت، داشتن بارکد امنیتی، نمایش کروکی و نقشه، جامع و خوانا‌ بودن اطلاعات، داشتن اطلاعات مربوط به نشانی دقیق ملک، مشخصات دقیق و کامل مالک اعم از شماره یا شناسه ملی، اقامتگاه، کدپستی و نمایش نقشه کاداستر است که دقیقاً منطبق با نقشه‌های هوایی محل است.
این مسئول خاطرنشان کرد: داشتن شناسنامه ملی جغرافیایی املاک و مستغلات (جام) و ثبت مشخصات ملک و نقشه آن در بانک جامع اطلاعاتی املاک از ویژگی‌های سند مالکیت تک برگی است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی