[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

علیه آسیب‌های اجتماعی با نشاط‌افزایی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز، خواستار تخصیص بودجه برای اجرا و تکمیل پروژه‌های مختلف در مناطق کم برخوردار شد. مهدی نصیری در بازدید از پروژه‌های شهرداری منطقه 2 که با همراهی شهردار منطقه و سرپرست هیئت فوتبال شیراز صورت گرفت، با تأکید بر اینکه باید به مناطق کم برخوردار توجه بیشتری شود، اظهار کرد: با رسیدگی به مناطق کم برخوردار و فراهم کردن امکانات تفریحی و ورزشی در این مناطق می‌توانیم از معضلات و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.
 افزایش امکانات برای پرورش استعدادها
نصیری با بیان اینکه در این مناطق استعدادهای خوبی در زمینه‌های ورزشی و دیگر رشته‌ها وجود دارد که باید شناسایی شود و رشد کند، گفت: سرانه امکانات تفریحی و ورزشی در مناطق کم برخوردار بسیار پایین است و عدم این امکانات موجب شده تا مردم برای استفاده از امکانات تفریحی و ورزشی به نقاط دیگر شهر سفر کنند که این موضوع موجب افزایش ترافیک و دیگر مشکلات می‌شود.نصیری با بیان اینکه عدم توزیع امکانات تفریحی و ورزشی باعث بروز مشکل در مناطق کم برخوردار شده است، اظهار کرد: متأسفانه مناطق کم برخوردار از یک عقب ماندگی تاریخی در رنج هستند؛ بنابراین در این دوره شورا باید تلاش کرد تا امکانات تفریحی و ورزشی در این مناطق به اندازه کافی فراهم شود تا استعدادها در این مناطق نیز رشد کنند تا بتوانیم آینده اجتماعی بهتری را برای شهر داشته باشیم. عضو شورای اسلامی شهر شیراز که از پروژه‌های عمرانی بازدید می‌کرد، گفت: احداث زمین چمن در منطقه محروم قلعه شاهزاده بیگم اقدامی خوب و شایسته به شمار می‌رود که باید با تخصیص بودجه لازم به تکمیل آن کمک کرد. نصیری افزود: این زمین دارای کیفیت مناسب و استانداردی است که امیدواریم در آینده به ورزشگاهی برای برگزاری مسابقات فوتبال تبدیل شود.وی بیان کرد: چنین ورزشگاهی با چنین ظرفیتی در این محدوده باعث حضور شهروندان و ورزشکاران به این منطقه خواهد شد و این موضوع رونق اقتصادی و اجتماعی را به همراه خواهد داشت.
 رونق گردشگری با پروژه‌های زیرساختی
ناظر شورا در شهرداری منطقه دو شیراز با بیان اینکه در حال حاضر پردیس سینمایی شهر شیراز در شمال غرب شیراز قرار دارد، اظهار کرد: با احداث پردیس سینمایی جوان در این منطقه بسیاری از نیازمندی‌های فرهنگی منطقه برطرف خواهد گردید. نصیری با بیان اینکه وجود این پردیس همراه با دیگر امکانات می‌تواند ظرفیت گردشگری را در این منطقه ایجاد کند، گفت: این مجموعه ظرفیت پذیرش گردشگران داخل استان و خارج از استان را دارد. وی با بیان اینکه در اثر بی توجهی منطقه کوزه گری به محلی برای حضور متکدیان و معتادان تبدیل شده بود، عنوان نمود: منطقه کوزه گری با تکمیل آب‌نما و فضای شهری اطراف آن، پردیس سینمایی، پارک جوان و زمین چمن استاندارد متحول خواهد شد و به محلی با ظرفیت گردشگری و زیبا تبدیل خواهد شد. وی در ادامه این بازدید با اشاره به ۴۵ متری جدید ترافیکی خیابان محراب به سمت محله آبجوار اشاره و گفت: این ۴۵ متری موجب سهولت رفت و آمد شهروندانی که از سمت جنوب و شهرک صنعتی و شهرک‌های اطراف که قصد سفر به مرکز شهر را دارند، می‌شود. نصیری افزود: احداث جهادی این ۴۵ متری بار ترافیکی منطقه را کاهش داده و خطر تصادف را در منطقه رفع می‌کند. عضو شورای شهر شیراز با اشاره به احداث پارک ۴ هکتاری در مجاورت این ۴۵ متری، گفت: با توجه به حضور شهروندان در منطقه، سرعت بخشی به تکمیل این پروژه الزامی است. نصیری با بیان اینکه رفع محرومیت در مناطق کم برخوردار در دستور کار قرار دارد، گفت: در این راستا تخصیص بودجه و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام الزامی است.
 عدالت‌محوری در پروژه‌های ورزشی
سرپرست هیئت فوتبال شیراز نیز با بیان اینکه شهرداری شیراز به ویژه شهرداری منطقه دو که برای اولین بار اقدام به احداث چنین ورزشگاهی با قابلیت زمین چمن طبیعی و استاندارد کرده، جای تقدیر دارد، اظهار کرد: این اقدام خوب در منطقه محروم قلعه شاهزاده بیگم موجب شناسایی و رشد استعدادها در مناطق جنوبی شهر می‌گردد. حسینی افزود: با افتتاح این ورزشگاه، حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد بار از روی دیگر زمین‌های ورزشی برداشته خواهد شد. وی با بیان اینکه این ورزشگاه قابلیت برگزاری مسابقات ورزشی را دارد، عنوان نمود: در کنار مجموعه شهرداری به ویژه شهرداری منطقه دو تا به سرانجام رسیدن این پروژه 
خواهیم بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی