[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

شمار مبتلایان به کرونا افزایش یافت ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، تداوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را اصلی ترین راهکار برون رفت از بحران ویروس کرونا عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در نشست دیروز ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، وضعیت اپیدمی کرونا در فارس را شکننده خواند و گفت: بررسی آمارها نشان می‌دهد که شرایط کرونا در استان حالت شکننده ای دارد و لازم است همه با هم، با هوشمندی و عمل به مسئولیت اجتماعی، در کنار اقدام برای دریافت واکسن علیه ویروس کرونا، کماکان شیوه نامه‌های بهداشتی را به بهترین شکل رعایت کنیم. 
او کرونا را بیماری قرن نامید که تمام دنیا را تحت تأثیر قرار داده و روی مسائل مختلف تأثیرگذار بوده است و افزود: تمام مجموعه سلامت کشور و استان برای ارتقای سطح سلامت جامعه و ریشه‌کنی این بیماری همه گیر می‌کوشند. بخش خصوصی نیز با توجه به توانمندی‌های خود همواره با دانشگاه علوم پزشکی همراه بوده اند و برای سلامت مردم تلاش می‌کنند که این اقدامات و تلاش‌ها در حافظه تاریخ خواهد ماند.
او با بررسی روند ارائه خدمات به بیماران در بیمارستان‌های استان، ورود ۳۱۹ بیمار مشکوک یا مبتلا به کووید ۱۹ به بیمارستان‌های فارس در ۲۴ ساعت گذشته را سبب نگرانی برشمرد و هرگونه عادی‌انگاری و بی توجهی نسبت به ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را زمینه ساز گردش گسترده ویروس در سطح جامعه و اوج گیری دوباره بیماری عنوان کرد و افزود: مقابله با کرونا نیازمند همکاری و مشارکت تمام اقشار جامعه و نهادها و سازمان‌هاست و با همت و همکاری همگانی است که می‌توانیم به ثمربخش بودن تلاش و مجاهدت مدافعان سلامت در راستای مقابله با این اپیدمی، کمک کنیم.
رئیس دانشگاه همچنین با اشاره به روند مناسب اجرای برنامه واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در فارس، برنامه ریزی مناسب و اتخاذ بهترین و سریع ترین روش‌ها برای ارائه واکسن به مردم را از نقاط قوت دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد که سبب پیشتازی دانشگاه در زمینه تزریق واکسن در کشور شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی