[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

این خوراکی مانند قرص قند خون عمل می‌کند، روزنامه شیراز نوین

تحقیقات دانشمندان نشان داده است که مصرف یک میان وعده خاص می‌تواند سطح قند خون در دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.
به گزارش مشرق به نقل از اسال اکثر، سطح قند خون بعد از غذا خوردن افزایش می‌یابد که در صورت ابتلا به دیابت نوع ۲ می‌تواند مشکل ساز باشد.
این مطالعه ۱۲ هفته‌ای، تأثیر مصرف روتین کشمش در مقابل میان وعده‌های فراوری شده جایگزین را بر سطح گلوکز خون در ۵۱ شرکت کننده مبتلا به دیابت نوع ۲ ارزیابی کرد. در این مطالعه، در افرادی که کشمش مصرف کردند در مقایسه با تنقلات فراوری شده جایگزین، ۲۳ درصد کاهش قابل توجهی در سطح گلوکز بعد از غذا داشتند. این آزمایش برای بررسی واکنش بدن به قند و نشاسته بعد از غذا و در عرض دو ساعت پس از صرف غذا انجام می‌شود، کشمش سطح قند خون شرکت‌کنندگان را در عرض ۱۲۰ دقیقه پس از مصرف کاهش می‌دهد؛ همچنین در مقایسه با تنقلات، افرادی که کشمش مصرف می‌کردند، ۱۹ درصد کاهش در گلوکز ناشتا و ۰.۱۲ درصد در هموگلوبین داشتند.
گلوکز ناشتا به عنوان میانگین سطح گلوکز (قند) خون پس از ۸ تا ۱۰ ساعت تعریف می‌شود.
محققان به این نتیجه رسیدند که به طور کلی،کشمش به عنوان جایگزین سالم‌تری در مقایسه با میان وعده‌های فراوری است. میوه‌های خشک در شاخص گلیسمی (GI) رتبه پایینی دارد، شاخص گلیسمی، مقیاس درجه‌بندی است که برای تعیین اینکه چگونه هر نوع کربوهیدرات خاص بر قند خون افراد تأثیر می‌گذارد استفاده می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی