[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

درخشش تیم‌های فارس در جشنواره قهرمانی شنای کشور، روزنامه شیراز نوین

جشنواره قهرمانی شنای کشور  توسط فدراسیون شنا و با  همکاری هیئت شنای اصفهان در رده نونهالان به مناسبت روز دانش آموز در  شهرستان مبارکه اصفهان و در  استخر استاندارد و به واقع بین‌المللی اسپینر برگزار گردید و این درحالی بود که تیم مدرسه شنای سوییم لند در قالب دو تیم به عنوان نماینده هیئت شنای فارس در این مسابقات حضور چشمگیر و خیره کننده‌ای داشتند.
این بارقه امید و احیاءِ شنای فارس توسط مدرسه شنای سوییم لند و کادر فنی آن که عمدتاً از بدنه کادر ملی فدراسیون و  با حضور شناگران سابق ملی پوش در کسوت مربیان آینده کشورمی‌باشد و این در شرایطی است که متولیان اصلی در فارس(هیئت شنای فارس...!! و هیئت شنای شیراز...!!) نه تنها گوشه چشمی ‌به این شاکله قوی کشور نداشته و ندارند بلکه به روش‌های  مختلف انواع تهدیدات، موانع و کارشکنی را در سیاست‌های مهم خویش قرار داده‌اند و متأسفانه بعضی از  مسئولین اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز  علی‌رغم مشاهده تلاش‌های مثبت انجام شده در این مسیر  و توسط کاربلدان این رشته  کاملاً تخصصی و فنی ، ... همچنان از بخشی  دفاع  و حمایت می‌کنند که اساساً ناکارآمد  هستند!!!و بنا به قول معاونت وقت اداره کل از کسانی که حتی بند مدال را نیز نخواهند داشت همچنان دفاع قانونی و یا سکوت  می‌کنند!!که البته حمایت از مدارس شنا با مجوز نیز به‌نظر قانونی می‌آید!!
 مصداق عینی، در شهریورماه گذشته شناگران مدرسه شنای سوییم لند شیراز موفق به بهبود دو رکورد ملی  در رده نوجوانان کشور  شدند که دریغ از ذره‌ای قدردانی لازم و بایسته توسط هیئت و ناظرین بر هیئتها...!! و مصداق دوم هم اکنون دو تیم شنای نونهالان در قالب فارس الف(سوییم لند)و فارس ب(سوییم لند) به مسابقات اصفهان اعزام شدند و چه تماس‌هایی و چه فشارهایی که اعمال  نشد... !!!! و بعد از درخشش این آینده‌سازان شنای فارس، باز هم نه مشایعتی و نه استقبالی و نه خبری و نه تبریکی....!!
اما نمایندگان شنای فارس با کادر فنی سوییم لند راهی این مسابقات شدند.
این مسابقات در سطح کشور و با حضور ۱۵ تیم در قالب باشگاه‌ها و مدارس و هیئت‌ها  در شهرستان مبارکه اصفهان برگزار  گردید و شناگران خوب شیرازی علاوه بر کسب عنوان نخست مسابقات که با ۷ نشان طلا از مجموع ۹ نشان برتر کشور و کسب ۷ نشان نقره و یک نشان برنز به دیگر افتخاراتی نیز نائل شدند به مانند:کسب و احراز ستاره و پدیده مسابقات در بین تیم‌های شرکت‌کننده توسط امیر محمد عبدی و کسب عنوان قهرمان مسابقات  توسط  محمد رضا عرب و همچنین  بهبود دو حد نصاب  داخلی در ماده ۵۰ متر قورباغه توسط محمدرضا عرب و  ۲۰۰ متر مختلط توسط امیرمحمد عبدی حاصل تلاش این نو‌نهالان  شد. 
اسامی ‌شناگران شیرازی شرکت‌کننده در مسابقات جشنواره‌ای نونهالان کشور به شرح ذیل می‌باشد:
امیرمحمد عبدی ستاره و پدیده جشنواره با ۶ نشان طلا، ۲ نشان نقره و ۱ برنز، محمدرضا عرب قهرمان مسابقات با ۲ نشان طلا،۵ نشان نقره، ۲ نشان برنز، مهرشاد یزدی با ۱ نشان طلا و ۱ نقره،امیر محمد طاووسیان با ۱ نشان طلا و ۲ نشان نقره،ارشام بای  با ۲ نشان نقره و ۱ نشان برنز،باربد آهن فشار با ۱ نشان نقره و ۱ نشان برنز، نیکان ساریخانی شناگر فینالیست مسابقات،آدرین خلیلی فینالیست مسابقات، ماهان سختی  خردسال‌ترین فینالیست مسابقات، آرتین پرویزی  فینالیست مسابقات، آرش خوش نماز ‌فینالیست مسابقات، سید میعاد جعفری فرد فینالیست مسابقات.
کادر فنی همراه امیرمحمد شجاعی‌فر  سرمربی، فرشید حقیقی وند  مربی، محسن کمال زاده مربی و امیر علیپورسرپرست بودند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی