[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

هفته قرآن و عترت دانشگاه‌ها آغاز شد، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های استان فارس با بیان اینکه هفته قرآن و عترت در دانشگاه‌های استان از دیروز در استان آغاز شد، گفت:این رویداد مهم فرهنگی تا پایان آبان  امسال ادامه دارد.
حجت‌الاسلام حمید مقامی، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های استان فارس با بیان اینکه هفته قرآن و عترت دانشگاه‌ها از ۱۸ تا ۲۴ آبان در سطح دانشگاه‌های کل کشور از جمله فارس برگزارمی‌شود، اظهار داشت:با توجه به منویات مقام معظم رهبری، آغاز کلاس‌های دانشگاه در هفته قرآنی با تلاوت قاریان دانشجو و توجه به سبک زندگی اسلامی ‌از جمله برنامه‌های پیشنهادی است که در دانشگاه‌های فارس اجرایی خواهد شد.
وی بیان کرد: برگزاری کرسی تلاوت و تفسیر، برگزاری محافل کوتاه انس با قرآن کریم در مسجد دانشگاه و خوابگاه، برنامه‌ریزی جهت مشارکت استادان در طرح ختم جمعی قرآن کریم، برنامه‌ریزی و برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی قرآنی و برنامه‌ریزی جهت حضور فعالان قرآنی در مراسم نماز جمعه و اجرای ویژه‌برنامه‌های قرآنی دانشگاهی، قرائت قرآن و خطابه قرآنی، تواشیح و همخوانی از دیگر برنامه‌هایی هستند که عمدتاً در سطح دانشگاه‌های استان برگزار می‌شود.
این استاد دانشگاه در ادامه برخی از برنامه‌های تعدادی از دانشگاه‌های فارس طی هفته قرآن و عترت را برشمرد و گفت: در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس در تمام طول هفته تلاوت صبحگاهی قرآن، سخنرانی قرآنی و بسته ویژه تولید محتوا خواهیم داشت. همچنین انتشار نشریه قرآنی، برپایی محفل مجازی انس با قرآن ویژه دانشجویان و محفل انس با قرآن ویژه کارکنان و اساتید نیز در این دانشگاه ادامه دارد.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های استان فارس بیان کرد: در دانشکده علوم قرآنی شیراز مسابقه قرآن و عترت برگزار و در آن به نفرات برگزیده هدایایی نظیر انگشتر حرم امام علی(ع) و سایر جوایز اهدا خواهد شد.
وی با اشاره به برنامه‌های قرآنی دانشگاه شیراز افزود: در دانشگاه شیراز برنامه «کرانه مانا» دیدار مجازی با خانواده شهید قرآنی و قاری برتر کشورمان، شهید محسن حاجی‌حسنی کارگر در ساعت ۱۹ - ۱۸ آبان برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام مقامی ‌بیان کرد: بسیج دانشجویی این دانشگاه نیز طی این هفته مسابقه هنری قرآنی در رشته‌های طراحی پوستر، خطاطی (خط ـ نقاشی) و نقاشی با محوریت سوره حمد ویژه دانشگاهیان دانشگاه شیراز برگزار می‌کند و در پایان به برگزیدگان جوایز نقدی اهدا می‌شود.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های استان فارس بابیان اینکه  سایر دانشگاه‌های استان نیز طی این هفته برنامه‌های متنوع قرآنی و فرهنگی را اجرا خواهند کرد گفت: تبیین جایگاه علم و علم‌آموزی در آموزه‌های قرآن و عترت و ضرورت انس با قرآن کریم (توسط امامان جماعت دانشگاه‌ها و استادان دروس معارف)، تبیین جایگاه و شخصیت والای مرحوم علامه طباطبایی(ره) در نشر معارف قرآنی، تجلیل از خادمان طرح دوشنبه‌های قرآنی دانشگاه، تشکیل جلسات هم‌اندیشی استادان با موضوعات قرآنی، تشکیل شورای قرآنی دانشگاه و یا شورای فرهنگی دانشگاه با هدف بررسی و تصویب برنامه‌های قرآن و عترت دانشگاه، تشکیل محفل قرآنی بر سرمزار شهدای گمنام دانشگاه، ازجمله برنامه‌های قرآن و عترت  است که در دانشگاه‌های استان پیش‌بینی ‌شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی