[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

جمع آوری پسماندهای پلاستیک از ۳۴۸ هکتار اراضی خرامه، روزنامه شیراز نوین

رابط محیط زیست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرامه از جمع آوری لوله‌های آبیاری تیپ از 348 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: مدیریت پسماند یک راهکار مدیریتی در حرکت به سوی کشاورزی ارگانیک محسوب می‌شود.
به گزارش روابط عمومی ‌مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرامه، زینب علی نژاد با بیان اینکه آب و خاک دو ودیعه از پروردگار برای استمرار حیات و امنیت غذایی هستند، اظهار کرد: پسماندهای جمع آوری شده مربوط به مزارع گوجه فرنگی، هندوانه، خربزه، گیاهان دارویی و پیاز است.
وی با اشاره به درآمد ده میلیون و دویست هزار ریالی حاصل از مدیریت ضایعات پلاستیک در هر هکتار برای بهره‌برداران خرامه‌ای، ابراز کرد: پسماند به عنوان یک منبع ارزشمند توان خلق ارزش افزوده و اشتغال‌زایی را دارد. علی نژاد با تأکید بر ضرورت آموزش کشاورزان در حوزه مدیریت پسماندهای کشاورزی خاطرنشان کرد: برنامه‌های ترویجی هدفمند کارشناسان پهنه  بستر فرهنگی و اجتماعی صیانت از محیط زیست توأم با تولید حداکثری را فراهم می‌سازد. این کارشناس رهاسازی لوله‌های پلاستیکی آبرسانی کشاورزی، ظروف خالی سموم، کیسه‌های کود شیمیایی و نایلون‌های مورد استفاده در کشت‌های جالیزی را تهدیدی جدی برای سلامت آب، خاک و امنیت غذایی برشمرد. رابط محیط زیست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرامه تصریح کرد: مهمترین روش‌های مدیریتی ضایعات کشاورزی برای دستیابی به پایداری کشت ارگانیک، سالم نگه داشتن خاک در بلند مدت، به حداقل رساندن استفاده از مواد تجدید ناپذیر و بازیافت مواد گیاهی، حیوانی و پلاستیک است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی