[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

اولویت با ایمن سازی است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
جلسه هماهنگی مانور عملیات زمستانی با مدیریت معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز برگزار شد. 
حمید کشتکار، سرپرست معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در این نشست گفت: یگان‌های مختلف مدیریت شهری باید در فصل زمستان و به ویژه فصل بارش آمادگی خود را برای مقابله با بحران‌ها و سوانح احتمالی حفظ کنند.
وی از برگزاری مانورهای شهری به عنوان راهکاری مهم و تأثیرگذار در زمینه ارتقاء توان شهرداری یاد کرد و افزود: در زمان بروز بحران فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد و نیروهای کارآمد شهرداری باید با تکیه بر آموزش‌های فراگرفته با سرعت و اقتدار وارد میدان عمل شوند. این مقام مسئول در ادامه افزود: اقلیم جهانی به سوی بارش‌های سیلابی در مدت زمان کوتاه در حال تغییر است و باید در کنار آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم، به فکر عملیات‌های فوری و ضربتی برای مهار بحران و نجات جان و مال شهروندان هم باشیم.دکتر کشتکار از مدیران و کارکنانی که در این جلسه حضور داشتند درخواست کرد تا ایمن سازی شهر را بر همه امور مقدم دانسته و با راهکارهای مختلف درصدد مدیریت سوانح برآیند. بر اساس این گزارش شایان ذکر است مانور عملیات زمستانی با حضور آتش نشانی، بحران، مناطق 11گانه، سازمان‌های تابعه  برگزارخواهد شد.
در ادامه سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز از اداره ماشین آلات و تجهیزات عملیات شهرداری شیراز بازدید کرد.کشتکار در این بازدید گفت: بهره‌برداری بهینه و دلسوزانه مبتنی بر قوانین و استانداردهای روز نقش ارزنده‌ای در حفظ و نگهداری از تجهیزات و ماشین آلات دارد و انتظار می‌رود با آغاز فصل سرما و شروع بارش‌ها این تجهیزات در آمادگی کامل قرار داشته باشند. وی در ادامه افزود: قسمت عمده از تجهیزات و امکانات مجموعه مدیریت شهری در اداره ماشین آلات و تجهیزات عملیات شهرداری قرار دارد و به منظور پاسداشت بیت المال و آمادگی برای واکنش سریع در زمان بحران باید در حفظ و نگهداری آن‌ها جدیت بیشتری به خرج داد، چرا که نوسازی این ناوگان نیازمند صرف هزینه‌های بسیار زیاد از صندوق بیت المال است و طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبانی اقتصاد مقاومتی باید در این زمینه هم رعایت شود.سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز در پایان گفت: به منظور صیانت از بیت المال بازرسی ادواری و متداوم از اداره ماشین آلات در دستور کار وِیژه خدمات شهری قرار خواهد گرفت. بر پایه این گزارش شایان ذکر است کشتکار  پس از جلسه مشترک با مسئولین این اداره دستور به تشکیل  کمیته ویژه‌ای برای بررسی مسائل و مشکلات در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مناطق و مجموعه‌های شهرداری در راستای چابکی و چالاکی این مجموعه در مأموریت‌ها و عملیات‌ها را صادر کرد. هدف از اجرایی شدن این راهکار برداشتن گام مؤثری برای از میان برداشتن موانع و چالش‌ها به منظور تسهیل ارائه خدمات به شهروندان از سوی این مقام مسئول اعلام شد. به باور معاون شهردار شیراز با اتخاذ چنین راهکارهایی در وقت، انرژی و هزینه‌های شهرداری صرفه جویی‌های قابل ملاحظه‌ای صورت می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی