[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس خبر داد صدور ۱۷۰هزار کارت اهدا عضو در فارس، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری: رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان فارس گفت: تا کنون تعداد 170هزار نفر از مردم استان فارس کارت اهدای عضو دریافت کرده‌اند. 
نادر معینی در گفت‌وگو با شیراز نوین، با بیان اینکه انجمن بیماران کلیوی با هدف ارائه خدمت به بیماران دیالیزی و پیوندی در فارس فعالیت می‌کند، اظهار کرد: از ابتدای امر تاکنون بیش از 3هزارو907 نفر در شیراز کبد اهدایی دریافت کرده اند که این تعداد در نوع خود در دنیا کم نظیر است. 
به گفته رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی فارس کارت اهدا عضو نخستین بار به ابتکار تیم پیوند بیمارستان نمازی در شیراز رونمایی و به سایر نقاط کشور ارسال شد افزود: معتقدیم اهدای عضو، خریدوفروش اعضای بدن نیست بلکه با این اقدام ارزشمند جان چندین بیماران نیاز عضو از مرگ حتمی نجات و عمر دوباره‌ای به زندگی خواهند داشت. 
این مقام مسئول با بیان اینکه بر اساس گزارش‌های رسمی روزانه در کشور هموطنانی هستند که به دلیل مختلفی به مرگ مغزی مبتلا می‌شوند که با رضایت خانواده آنان و تکمیل کارت اهدا عضو می‌توانند به بیماران نیازمند دریافت عضو حیات دوباره ببخشند. 
معینی افزود: هر فرد مرگ مغزی در صورتی که اعضای بدنش سالم باشد می‌تواند جان ۹ نفر را نجات دهد و علاوه بر دو ریه و قلب، امکان اهدای دو کلیه، کبد، دو قرنیه و نسوج مختلف وی وجود دارد. 
رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی فارس گفت: مرگ مغزی حالتی است که کاملاً با کمای عمیق فرق دارد زیرا در حالت مرگ مغزی فرد متأسفانه فوت شده است، ولی قلب او با استفاده از تزریق داروهای محرک قلب و عروق و دستگاه تنفس مصنوعی مدت کوتاهی به ضربان ادامه می‌دهد. فرد مرگ مغزی شده به هیچوجه تنفس ندارد و به محض جدا کردن دستگاه تنفس مصنوعی یا داروهای فوق، قلب نیز از حرکت بازمی‌ایستد. 
این مقام مسئول اظهار کرد: از هر متوفی مرگ مغزی کلیه، پانکراس، قرینه، قلب، ریه، کبد و پوست قابل پیوند است و افراد می‌توانند در کارت اهدا عضو خود تعداد اعضای اهدایی را با علامت مشخص کنند. 
معینی با بیان اینکه از سال 67 تاپایان فرودین ماه امسال برای 4هزارو 169 بیمار كلیوی عمل پیوند كلیه با پیگیری و حمایت این انجمن در استان فارس انجام شده است، گفت: روزانه سه بیمار كلیوی به جمع بیماران مورد حمایت انجمن حمایت از بیماران كلیوی فارس اضافه می‌شوند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی