[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

حق قیر و کارزین در زمینه اختصاص آب از سد سلمان ضایع شده است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه که به شهرستان قیر و کارزین سفر کرده بود، در خصوص موضوع آب‌رسانی به این منطقه به گفت‌وگو با مردم پرداخت.
استاندار فارس پس از شنیدن سخنان مردم و بازدید میدانی از شرایط، موضوع اختصاص حقابه سد سلمان فارسی به قیر و کارزین را یکی از مهم‌ترین مشکلات در این منطقه دانست و اظهار کرد: به صراحت می‌توان گفت حق مردم قیر و کارزین در این زمینه تضییع شده است. پس از آنکه نماینده انتخابی از سوی مردم عنوان کرد این مشکل در دولت گذشته با چهار وزیر در میان گذاشته شده اما نتیجه ای در پی نداشته است، دکتر ایمانیه تأکید کرد: رفع مشکل آب‌رسانی به روستاها، تأمین آب کشاورزی و باغات و تأمین آب موردنیاز صنعت در شهرستان قیر و کارزین در دستور کار قرار می‌گیرد.
وی تأکید کرد: بهره برداری از آب سد سلمان در مرحله اول حق مردم منطقه قیر و کارزین و سپس سایر مناطق است. استاندار فارس عنوان کرد: تصمیم گرفته شد کمیته ای کارشناسی این موضوع را در یکی دو هفته آینده به صورت جامع بررسی کنند و گزارش دهند؛ سپس با حضور نماینده‌ای از طرف مردمی که در این شهرستان زندگی می‌کنند و تحت فشار مشکلات هستند و مسئولان اداری استان، تصمیماتی بگیریم که بتوانیم ماجرای کبود آب آشامیدنی در بعضی روستاهای شهرستان، مسئله اختصاص آب به بعضی از باغاتی که به دلیل کمبود آب خشک ‌شده و مشکلاتی که مرتبط با کشاورزی است را حل کنیم.
وی با بیان اینکه دولت جدید به تازگی فعالیتش را آغاز کرده است، ابراز امیدواری کرد با توجه به رویکردهای مردمی دولت سیزدهم، بدقولی‌های گذشته جبران شده و مشکل تأمین آب در قیر و کارزین رفع گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی