[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

برگزاری انتخابات دانش‌آموزی ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: انتخابات شورای دانش‌آموزی یک نوع تمرین دمکراسی است و از این طریق دانش‌آموزان مشورت پذیری و سعه صدر را می‌آموزند.
فرهاد اسماعیلی در آیین برگزاری بیست و چهارمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس فارس که همزمان با سراسر کشور در دبستان پسرانه ناحیه 2 شیراز برگزار شد، گفت: این انتخابات همزمان در بیش از  6هزار و 500 مدرسه فارس برگزار می‌شود.مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه تعداد اعضای شورا به تعداد جمعیت دانش‌آموزی هر مدرسه بستگی دارد، گفت: مدارسی که تا 250 نفر جمعیت دانش‌آموزی دارند، می‌توانند 5 نفر اعضای رسمی شورا را داشته باشند. اسماعیلی گفت: شورای مدرسه در تصمیم گیری و تصمیم‌سازی‌های مدارس می‌تواند نقشی جدی و اثرگذار داشته باشد.
وی با بیان اینکه بیش از 75هزار دانش‌آموز دختر داوطلب برای انتخابات شورا به رقابت خواهند پرداخت، گفت: این رقم در دانش‌آموزان پسر به 69هزار نفر می‌رسد. مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بعد از برگزاری انتخابات، 22هزار دانش‌آموز دختر و 16هزار دانش‌آموز پسر به‌عنوان منتخبان شورا در مدارس فعالیت خواهند کرد.
اسماعیلی گفت: بعد از برگزاری این انتخابات در هر منطقه و شهرستان، 50 دانش‌آموز پسر و 50 دانش‌آموز دختر به عنوان نمایندگان شوراهای مناطق به فعالیت خواهند پرداخت و از این بین از هر منطقه نیز یک دختر و یک پسر به‌عنوان نمایندگان استانی شورا در خدمت دانش‌آموزان استان خواهند بود.
وی با بیان اینکه انتخابات نمایندگان مجلس مناطق و استان‌ها هر 2 سال یک بار برگزار می‌شود، گفت: 4 نفر دانش‌آموز دختر و 4 دانش‌آموز پسر به‌عنوان نمایندگان فارس در انتخابات مجلس دانش اموزی کشور شرکت خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی