[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

مدیرعامل آبفا شیراز: آب آبادی‌ها تأمین می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل آبفا شیراز گفت: دغدغه تأمین آب شرب روستاهای اقماری، شرکت را بر آن داشت تا اقدامات قابل توجهی برای تأمین آب انجام دهد. رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با اشاره به رفع مشکلات و کم کردن دغدغه تأمین آب روستاهای اقماری ابراز داشت: شرکت آب و فاضلاب شیراز، اقدامات قابل توجهی برای تأمین آب و ارائه خدمات به ساکنان این آبادی‌ها انجام داده است. به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، بهمن بهروزی افزود: با توجه به کمبود آب و در جهت تأمین آب شرب در خیابان مهرزاد، شهرک بهار و جنوب بلوار شهید مدرس حدفاصل میدان ولی‌عصر(عج) و کوی زهرا یک دستگاه حفاری در زمین واگذاری موقوفه حاجیه‌خانم قهرمانی مستقر و عملیات حفاری شروع شد. وی اظهار داشت: دبی پیش‌بینی چاه حدود 35 لیتر بر ثانیه است و با اتمام عملیات حفاری این چاه، مشکل کمبود آب این مناطق رفع می‌گردد. بهروزی با اشاره به اقدامات آبفا شیراز در مورد تأمین آب شرب ساکنان روستاهای الحاقی به شرکت آب و فاضلاب شیراز تصریح کرد: برای آب‌رسانی به روستای نوروزآباد یک حلقه چاه جانمایی و پس از واگذاری زمین و اخذ مجوز، عملیات اجرایی آغاز شد. این مقام مسئول در آبفا شیراز دبی چاه حفاری‌شده محدوده روستاهای کفترک را بین 45 تا 50 لیتر بر ثانیه اعلام کرد و گفت: برای رفع کمبود آب در محدوده روستاهای کفترک از توابع بخش مرکزی یک حلقه چاه در روستای علی‌آباد کفترک جانمایی شد و عملیات حفاری و آزمایش پمپاژ این چاه به اتمام رسید.
رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل در ادامه به کمبود آب در شهر داریون اشاره کرد و ابراز داشت: از دیرباز تاکنون یکی از مشکلات ساکنان شهر داریون کمبود آب بوده که با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی از زمان تحویل این بخش به شرکت آب و فاضلاب شیراز مردم منطقه با اطمینان خاطر بیشتری از آب استفاده می‌نمایند.
این مقام مسئول افزود: چاه شماره یک داریون که سالیان سال خشک و از مدار خارج‌ شده بود، توسط معاونت بهره‌برداری و توسعه آب بهسازی و نوسازی شد و با دبی 14 لیتر بر ثانیه در اختیار شهروندان محترم قرار گرفت. بهروزی در ادامه از حفاری چاهی جدید در شهر داریون خبر داد و گفت: در منطقه داریون جهت تأمین بهتر و مطمئن‌تر یک حلقه چاه آهکی در منطقه دیندارلو جانمایی و عملیات آن شروع شد. چاه مذکور تا عمق 355 متر حفاری و لوله‌گذاری آن با موفقیت انجام شد که با وارد مدار شدن این چاه مشکل کم‌آبی شهر داریون، دیندارلو و روستاهای پیرامون رفع خواهد شد. مدیرعامل آبفا شیراز ابراز داشت: با وارد مدار شدن چاهی جهت تقویت فشار آب در منطقه روستای تفهیان و روستای برمشور، مشکل آب این روستاها حل خواهد شد که به این منظور یک دستگاه حفاری مستقر و در حال حاضر مشغول حفاری یک حلقه چاه جدید در عمق 210 متری است. بهروزی به عملیات بهسازی و نوسازی چاه خیابان اتحاد و شهرک مهرگان اشاره کرد و گفت: با توجه به کمبود آب در خیابان اتحاد و شهرک مهرگان حلقه چاهی که قبلاً توسط آبفا روستایی در شمال منطقه ترکان حفاری‌ شده بود و از سالیان گذشته به خاطر مشکلات ساختاری و برخورد با لایه مارن و کدورت زیاد از مدار خارج‌ شده بود، پس از بهسازی و نوسازی وارد مدار خواهد شد.
رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل در مورد روستاهای دشت قره‌باغ خاطرنشان کرد: جهت خدمات‌رسانی به روستاهای دشت قره‌باغ یک حلقه چاه جدید در خیابان محراب جانمایی شده است که دستگاه حفاری برای حفر این چاه در حال حاضر استقرار یافته است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی