[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

شهردار شیراز: نشست هیئت‌مدیره متروپلیس برگزار شد ، روزنامه شیراز نوین

نشست هیئت مدیره انجمن کلان‌شهرهای جهان (متروپلیس) با حضور شهردار شیراز و به میزبانی شهر گوانگجو (کشور چین) برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، سید احسان اصنافی در این نشست که با حضور اعضای هیئت مدیره متروپلیس همچون مادرید و بارسلونا (اسپانیا)، گوانگجو (چین)، بوگاتا (کلمبیا)، مشهد و... برگزار شد، گفت: دبیرکل متروپلیس مهم‌ترین رکن اجرایی این انجمن و بازوی اجرایی ما به عنوان هیئت مدیره است.
اصنافی در ادامه با توجه به اتمام دوره مسئولیت دبیرکل انجمن کلان‌شهرهای جهان افزود: بخش مهمی از موفقیت‌های متروپلیس مرهون تلاش‌های اکتاوی دلاوارگا، دبیرکل انجمن کلان‌شهرهای جهان و دبیرخانه این نهاد است و در پنج سال گذشته که وی مسئولیت دبیرکلی را بر عهده داشته، متروپلیس سازمانی پویاتر و پایدارتر شده است.
شهردار شیراز، عضو هیئت مدیره انجمن کلان‌شهرهای جهان خاطرنشان کرد: واکنش سریع به شرایط جدید ناشی از شیوع ویروس کرونا و طراحی پلتفرم تبادل اطلاعات، گسترش شبکه و... از جمله اقدامات دبیرکل انجمن کلان‌شهرهای جهان است که حکایت از عملکرد مطلوب وی و همکارانش در متروپلیس دارد. از تلاش‌های اکتاوی دلاوارگا دبیرکل انجمن کلان‌شهرهای جهان تشکر می‌کنم و برای او آرزوی موفقیت دارم.
بر اساس این گزارش، سیزدهمین کنگره جهانی متروپلیس با حضور کلان‌شهرهای دنیا از پنج قاره به صورت مجازی و به میزبانی گوانگجو (کشور چین) در حال برگزاری است و در بخشی از برنامه‌های این کنگره جهانی، جلسه هیئت مدیره با حضور ۲۷ عضو از ۳۲ عضو برگزار شد.
در نشست هیئت مدیره متروپلیس مواردی همچون ارائه و بررسی گزارش عملکرد متروپلیس، امور مالی همچون بستن حساب‌های سال ۲۰۲۰، اصلاحیه بودجه، استراتژی پایدار مالی و پیشنهاد بودجه ۲۰۲۲ و شرایط میزبانی کنگره آتی متروپلیس مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین با تصویب اعضای هیئت مدیره دو کلان‌شهر از کشور اندونزی و یک کلان‌شهر از کشور مکزیک به عنوان اعضای جدید انجمن کلان‌شهرهای جهان پذیرفته شدند. با احتساب این موارد، شمار اعضای متروپلیس به ۱۴۳ شهر رسید.
لازم به ذکر است که انجمن کلان‌شهرهای جهان (متروپلیس) در سال ۱۹۸۴ به ابتکار شهرداری پاریس بنیان گذاری شد و در سال ۱۹۸۵ در مونترال (کانادا) آغاز به کار کرد. هم اکنون دبیرخانه این انجمن بین‌المللی در بارسلون اسپانیا واقع شده است. از سرتاسر جهان شهرهای پاریس، مادرید، بروکسل، مسکو، پکن، سئول، دهلی نو، استانبول، بانکوک، ژوهانسبورگ و... و از کشور ایران نیز شهرهای تهران، شیراز، مشهد، اصفهان و... عضو این انجمن هستند و شهرداری شیراز به عنوان عضو هیئت مدیره متروپلیس فعالیت می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی