[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

جامعه به این قهرمانان نیاز دارد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز شامگاه سه‌شنبه ۱۸ آبان‌ماه آیین تجلیل از مربیان و ورزشکاران مدال‌آور مسابقات پارالمپیک و المپیک و جهانی شهر شیراز به همت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شهر شیراز با حضور مسئولین شهری و استانی برگزار شد.
طاهری نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز در این آیین با اشاره به مسابقات ورزشی دانشگاه‌های خارج کشور گفت: در مسابقات ورزشی استرالیا، خیرین و بالاترین مقام اجرایی جهت تجلیل قهرمانان دانشگاه‌های کشورشان جمع شدند. 
وی ادامه داد: مساعدت‌های خیرین و کارهای فرهنگی برای این است که بگوییم مردم شهر شیراز شما را دوست دارند و همه برای پیروزی شما دعا می‌کنند. 
طاهری ضمن یادآوری و تقدیر از خیرین شهر شیراز، گفت: رسالت ذاتی مجمع این است که باتوجه به اوضاع کنونی جامعه، خیرین گامی مهم در راستای ارتقای شهروندان بردارند.
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز، عامل تداوم شکوهمندی اسلامی ایران را قهرمانان دانست و اظهار کرد: قدر شما را می‌دانیم و دعای ۸۰ میلیون ایرانی پشتیبان پهلوانان است.
وی افزود: دو رسالت مجمع خیرین، فرهنگی و شهرسازی است و از انسان‌هایی تشکیل شده که برای این شهر افتخار هستند؛ ۸۰۰ سال استان فارس تاریخ مکتوب وقف دارد بنابراین شهر شیراز مدفن بزرگان بشریت بوده و مایه افتخار است.
طاهری با بیان اینکه مشاهیر و فیلسوفان شهر شیراز چهره‌های بین‌المللی هستند، تأکید کرد: نمایندگان این تمدن اسلامی و ایرانی افتخار خلق می‌کنند و پهلوانان برای سومین حرم اهل بیت(ع) مایه شکوه هستند.
بنابه گفته این مقام مسئول، رسالت ذاتی مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز شهر شیراز اشاعه فرهنگ است و در سراهای فرهنگ مهربانی، رسانه‌ها و شهرداری‌ها این کار مهم تداوم دارد.
وی با اشاره به اینکه قهرمانان سرمایه‌های اجتماعی هستند، گفت: این سرمایه، مایه تغییر و تحول بوده و در هزاره سوم، یک جامعه نیاز به چنین سرمایه‌های فاخری دارد. 
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز با بیان اینکه قهرمانی تولید نشود، پهلوانان پدید نمی‌شوند، افزود: از مسئولان شهری درخواست داریم که این قهرمانان را تنها نگذارند چراکه این پهلوانان عامل تغییر و الگوی شهروندان هستند.
حسین جوکار خیّر شیرازی نیز در ادامه این آیین با بیان اینکه هرکسی که باعث ایجاد امنیت، آرامش، افتخار و شادی ملت ایران باشد خصوصاً جوانان و افتخار آفرینان شایسته تقدیر است، اظهار کرد: تیم فوتبال شهیدسپاسی پس از سال‌ها توانستند خواسته مردم استان فارس و شهر شیراز را اجابت کنند و این تیم پر افتخار به لیگ برتر راه پیدا کند. 
وی افزود: جوانان و قهرمانان هر زمان که می‌خواهند در میدان حضور پیدا کنند به ائمه اطهار(ع) توسل پیدا کرده و ورزشکار شیرازی که با حجاب در کاروان حضور پیدا می‌کند نشان دهنده تأسی از اهل بیت(ع) است. 
جوکار با اشاره به اینکه  جوانان و مدال‌آوران ما شایسته بهترین‌ها هستند چراکه اخلاق‌مدار و با ایمان هستند، افزود: جوانان ما یاد و خاطره شهدا را در زندگی خودشان پیاده کردند و نشان دادند که هرجا از آرمان‌های بزرگ شهدا پیدا کردیم، موفقیت‌ها رقم خورده است. 
سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس نیز در این آیین با اشاره به کار فاخر خیرین در تقدیر ورزشکاران و قهرمانان، گفت: تجلیل ورزشکاران توسط خیرین با دولت و سازمان‌ها متفاوت است و این کار با ارزش ماندگار خواهد بود.
سردار بوعلی با بیان اینکه پرچم استان فارس در طول تاریخ همیشه بر فراز قله‌ها بوده است، اظهار کرد: این استان همانند همه گذشتگان خود در دستگیری، رفع مشکلات و محرومیت سرآمد است و استان فارس حتی از استان تهران در ایام کرونا برتر بوده است.
 فرمانده سپاه فجر استان فارس با اشاره به اینکه بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان مردم استان فارس در امر مساوات و همدلی دوران کرونا کمک کرده‌اند، تأکید کرد: طی پنج مرحله بیش از هزار نفر از زندان جرائم غیر عمد در این استان آزاد شدند. 
وی با اشاره به اینکه زیر ساخت‌های ورزش برای حضور جوانان در این عرصه همیشه مورد توجه سپاه واقع شده است، عنوان کرد: موجودی سالن‌های ورزشی استان فارس تا چندین سال پیش، ۱۷۵ سالن بوده و طی چند سال ۳۰۰ سالن اضافه شده است.
سردار بوعلی ادامه داد: ۱۷۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان فارس توسط سپاه اضافه شده است. مجتمع فرهنگی و ورزشی به نام امام مهدی(عج) در شهر شیراز در دست احداث بوده و بخش ورزشی با ۸ سالن در اولویت است.
رئیس هیئت مدیره باشگاه فجر شهیدسپاسی تأکید کرد: استانی همانند فارس با ۵ میلیون جمعیت، تیم فوتبال در لیگ برتر نداشته باشد و خداوند کمک کرد که صعود رقم بخورد.
وی با بیان اینکه تیم فجر شهیدسپاسی یک تفاوت اساسی با بقیه تیم‌ها دارد، تأکید کرد: این تیم به نام شهید بوده و متعلق به مردم شیراز و استان فارس است.
وی با اشاره به اینکه این تیم متعلق به کارخانه و صنعتی نیست که تبلیغاتی را انجام دهد، بیان داشت: بنابراین کار به صورت جدی و خدایی دنبال می‌شود.
بنابه گفته سردار بوعلی، تیم فجر شهیدسپاسی ظرفیت این را دارد که یکی از تیم‌های برتر باشد و هر یک از ورزشکاران این استان نقش آفرین بوده‌اند و عزیز هستند.
فرمانده سپاه فجر استان فارس تأکید کرد: همه ورزشکاران استان فارس، نشانی از فرهنگ، ادب و باور خودشان را به نمایش گذاشته‌اند و حرکت با حجاب خانم جوانمردی، برادران گرایی و... نشان دهنده متمایز بودن استان فارس بوده و خودش را نشان می‌دهد. 
سردار بوعلی معتقد است که پهلوانان استان فارس با باور قلبی خودشان در مقابل حریف خود حاضر می‌شوند.
مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه گفت: کشورها برای اینکه بین اقوام و ملل تکریم بشوند، همه آنچه که در چنته دارند پیش رو می‌گذارند تا تکریم ایجاد بشود. 
طاهری ادامه داد: وقتی اسم از پرچم که نمادی برای ملت‌ها است به میان می‌آید، به همه عظمت‌ها احترام گذاشته شود. 
بنابه گفته رئیس شورای شهر شیراز، روزی که قهرمانان روی سکو ایستاده‌اند و پرچم کشورمان به خاطر شما برافراشته شد، یک ملت تکریم شد.
وی خطاب به ورزشکاران گفت: عظمت و بزرگی را قدر بدانید که نعمت خداوند متعال است و قهرمانان به قطعه‌ای از عظمت ملت تبدیل شده‌اند.
طاهری ادامه داد: پهلوانان ذخیره اقتدار و عظمت کشور هستند و وقتی به گوش می‌رسد که قهرمانی مدال‌های خودش را به شهدای این کشور تقدیم می‌کند، این پیام را به همه مخابره می‌کند که فهم را پیدا کرده‌ام که بخشی از عظمت این کشور هستم و خودم را برای کشور ماندگار کرده‌ام.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه وقتی یک جوان تمام اراده خودش را در میدان بگذارد و محکم برای ملت خودش بجنگد، قطعاً همه عظمت متوجه خودش است و آنگاه که مدالش را به چنین قهرمانانی درکشور تقدیم می‌کند، خودش را سهیم در قله‌های کشور می‌داند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی