[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

مدیران خداترس باشند ، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه شیراز گفت: ملاک‌های انتخاب مدیران باید به گونه‌ای باشد که شایستگی لازم و آگاهی در تخصص و آگاهی مسئولیت لازم را داشته باشند و از این تخصص با خداترسی در جایگاه خود برای رسیدگی به امور استفاده مؤثر کنند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه ۲۱ آبان شیراز، با بیان اینکه باید به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) رحلت حضرت معصومه(س) را که در میانه هفته پیش روست، به خوبی برگزار کنیم، به در پیش داشتن میلاد امام حسن عسکری(ع) اشاره و اضافه کرد: به فرموده امام یازدهم شیعیان، ۲ ویژگی وجود دارد که اگر به دست آوریم بالاتر از آن نخواهد شد که شامل ایمان به خدا و مؤمن بودن و دیگری خیر رساندن به برادران دینی است.
آیت‌الله دژکام اضافه کرد که در جامعه ما مؤمنان، علما، روحانیت، مسئولان و... خیر رساندن را فراموش نکرده‌اند، اما نباید به این مقدار بسنده کنیم و در خیر رساندن به برادران دینی خود نهایت اهتمام را داشته باشیم و در خیررسانی بخیل نباشیم.
خطیب نماز جمعه شیراز عنوان کرد که به نیازمندان جامعه رسیدگی کردن و نفع رساندن مصداق خیررسانی است و باید از افتادگان دستگیری کنیم که توشه ما در آخرت همین اقدامات خواهد بود.
او افزود: برای مؤمن پسندیده نیست که در پی منصب باشد؛ زیرا حیف مؤمن است که خود را برای منصب کوچک کند و خوشبختانه ملت مؤمن پای کار بسیجی ما همواره پای کار دین تا آخر ایستاده است.
نماینده ولی‌فقیه در فارس با اشاره به اهمیت عدالت در جامعه بیان کرد: عدالت در شمار ارزش‌ها و اهداف انقلابی است و پیش از انقلاب شاهد ظلم آمریکا بودیم که امروز با اعمال تحریم‌ها این ظلم ادامه دارد.
آیت‌الله دژکام با یادآوری اینکه رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه در باب عدالت در جامعه تأکید کرده‌اند، بیان داشت: برخی مدیران برای اجرای عدالت خواهان اختیار لازم هستند و باید مقررات در مجلس به گونه‌ای باشد که مدیران در اجرای عدالت اختیار داشته باشند.
امام جمعه شیراز با تأکید بر لزوم اجرای عدالت در جامعه گفت: مردم اگر شاهد اجرای عدالت در جامعه باشند، دلگرم می‌شوند و پای تمام مشکلات خواهند ایستاد.
او در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه شیراز با بیان اینکه معنویت در دین اسلام با سایر ادیان فرق دارد، زیرا معنویت اسلامی با تفکر همراه است، افزود: تفکر همواره مورد تأکید دین مبین اسلام است و باید درمورد معاد و قیامت همواره تفکر کنیم؛ زیرا اصل زندگی ما آنجاست و زندگی جاویدان خواهیم داشت.
آیت‌الله دژکام اضافه کرد: زندگی دنیا هرچقدر هم طولانی باشد، تمام شدنی است، اما زندگی اخروی پایانی نخواهد داشت و باید حواسمان به اندیشیدن درمورد قیامت باشد، متوجه تفاوت آخرت با دنیا باشیم و همواره آخرت را بر دنیا ترجیح دهیم.
او با اشاره به آیات قرآن کریم درمورد آخرت گفت: قبرستان «دارالسلام» شیراز بیش از ۱۴ قرن سابقه دارد و زمانی که از کنارش عبور می‌کنیم، به این فکر کنیم که این درگذشتگان روزی مجدداً زنده می‌شوند و باید پاسخ‌گوی اعمال خود باشند.
امام جمعه شیراز ادامه داد: آن‌ها که در پی منصب در دنیا هستند و بر سر مردم برای رسیدن به منصب کلاه می‌گذارند، بدانند روزی باید پاسخ‌گوی اعمال خود باشند.
او همچنین با بیان اینکه خدای متعال قادر به همه امور است و حکمت الهی اقتضا می‌کند که معادی وجود داشته باشد و با دانستن این موارد از گناه باید پرهیز کنیم، تأکید کرد: برخی انسان‌ها به بهانه رها بودن، به ارزش‌ها بی قید و بند می‌شوند و برای اینکه هر طور بخواهند زندگی کنند، قید قیامت را می‌زنند.
او افزود: عده‌ای افراد در روز قیامت شاد و نورانی هستند و نگاه به وجه خدا می‌کنند و روایت شده هر فردی که «لا اله الا الله» بگوید به وجه خدا نگاه می‌کند.
آیت‌الله دژکام با اشاره به سخنان پیامبر(ص) عنوان کرد: ایشان فرموده‌اند اگر فردی اهل بیت من را ناراحت کند، در قیامت به وی نگاه نمی‌کنم و ما مسلمانان باید حواسمان به این مهم باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی