[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

وضعیت پیرامونی حرمین نامناسب است؛ با مخالفان پیشرفت حرم برخورد شود حرم در حصار ناهنجارها ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش زهرا پناهی خبرنگار ما، دومین جلسه جامعه روحانیت شیراز در سال جاری در حوزه علمیه منصوریه شیراز با حضور آیت‌الله سید علی اصغر دستغیب رئیس جامعه روحانیت شیراز، حجت الاسلام و المسلمین سید محی الدین طاهری دبیر جامعه روحانیت شیراز، حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق مدیرعامل بنیاد مهدویت استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس، اعضای جامعه روحانیت شیراز و جمعی از ائمه جمعه شهرهای فارس برگزار شد.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین سید محی الدین طاهری دبیر جامعه روحانیت شیراز و تولیت حرم حضرت سید علاءالدین حسین(ع)، وضعیت پیرامونی حرم‌های مطهر را مناسب ندانست و خواستار اجرایی و تکمیل شدن طرح توسعه و سامان‌دهی ۵۷ هکتاری حرمین شریف در شیراز شد. حجت‌الاسلام سید محی الدین طاهری با بیان اینکه دست‌های پنهانی در فارس وجود دارد که باعث خروج سرمایه از استان می‌شود، خواستار تشکیل یک گروه بازرسی مخفی برای بررسی این موضوع شد و گفت: با شناختی که از دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فرهیخته، ولایی و پا در رکاب داریم، با تعامل و همدلی با مجمع پرتلاش نمایندگان کلان‌شهر شیراز و استان فارس در مجلس شورای اسلامی با انتخاب مدیران انقلابی و حزب الهی دستگاه‌های اجرایی فارس را به جایگاه ارزشمند و شایسته‌ای که خواسته مقام معظم رهبری و مردم قدرشناس استان فارس است، برساند. حجت الاسلام طاهری در ادامه افزود: باید مشخص شود که چه دستانی در کار است که اجازه نمی‌دهد سرمایه‌گذاری در فارس شکل بگیرد و آن را به استان‌های دیگر هدایت می‌کند. باید همین امروز با مخالفان پیشرفت حرم سوم اهل بیت(ع)مبارزه جدی صورت بگیرد و حالا که دولت انقلابی سر کار آمده است، با تمام توان با وی همکاری داشته با‌شیم. حجت‌الاسلام طاهری در پایان از موفقیت چشمگیر و پرافتخار حجت‌الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس که سه روز قبل از سوی حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه به مناسبت اشاعه فرهنگ و ترویج، اهمیت و توجهی که به آموزه‌های قرآنی و دینی و موضوع اصلاح ذات البین نموده و تأکیداتی که از سوی مقام معظم رهبری شده است و به منظور بزرگداشت تلاشگران عرصه حل اختلاف و صلح و سازش حائز کسب رتبه برتر و اول در ارزیابی شورای حل اختلاف کشور در سال ۹۹ شده است، تکریم به حمل آورد. سپس حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق مدیرعامل بنیاد مهدویت فارس که میزبانی جلسه جامعه روحانیت شیراز را بر عهده داشت، طی سخنانی گفت: پدیده بی‌حجابی در سطح شیراز نامطلوب است و دستگاه‌های دولتی باید در عرصه حجاب نقش آفرینی کنند. وی افزود: برای نزدن ماسک ایراد می‌گیرند اما برای بی‌حجابی ایراد نمی‌گیرند. عضو جامعه روحانیت شیراز خاطرنشان کرد: سگ گردانی در جامعه باب شده است، در بخش کارتن خواب‌ها نیز این چنین است و روز به روز هم رو به افزایش است. حجت‌الاسلام حدائق در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه شرایط موجود بسیار حساس و انتظارات مردم معقول و بجاست، اظهار داشت: امروز سران سه قوه با یکدیگر هماهنگ هستند و انتظارات مردم بحق است. اکنون دولت تغییر کرده و می‌طلبد که استاندار مردمی و ولایتمدار مسئولانی که همسو و ارزشی نیستند را تغییر دهد و بحث مهم علما، روحانیون و اعضای جامعه روحانیت کلان شهر شیراز و استان فارس این است که مسئولان و مدیران انقلابی و ولایی را به کار بگمارند؛ در حالی که نزدیک به چهار ماه است که دولت سیزدهم به روی کار آمده اما تغییرات گسترده در فارس صورت نگرفته است.
در ادامه آیت الله سید علی اصغر دستغیب رئیس جامعه روحانیت شیراز و نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: جامعه روحانیت یک ظرفیت مطلوب برای استان فارس است و اشراف کاملی بر تمامی مشکلات مردم در جامعه دارد. باید بیشتر از این ظرفیت بالقوه بهره گیری شود و همانطور که امام راحل(ره) فرمودند، اسلام بدون علما و روحانیت مانند کشور بدون پزشک می‌ماند. مردم بیشترین مشکلات و گرفتاری‌های خودشان را با روحانیت در میان می‌گذارند و توقع دارند تا ما با بررسی دقیق مشکلات آنان را حل کنیم.
در حاشیه برگزاری این جلسه، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محی الدین طاهری با قدردانی از میزبانی ارزشمند حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق مدیرعامل بنیاد مهدویت فارس و مدیر حوزه علمیه منصوریه شیراز از دومین جلسه جامعه روحانیت شیراز در سال جاری، بیان داشت: جلسه‌های جامعه روحانیت شیراز هر ۱۵ روز یک بار برگزار می‌شود و پنجشنبه دو هفته آینده چهارم آذرماه با حضور اعضای جامعه روحانیت شیراز و مهمان ویژه جلسه دکتر محمد هادی ایمانیه استاندار فارس به میزبانی مسجد فاطمه الزهرا(س) برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی