[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

قاتل خاموش جان خانواده سه‌نفره را گرفت، روزنامه شیراز نوین

گازگرفتگی حادثه آفرید و باعث مرگ خانواده سه نفره شد. به گفته محمدهادی قانع، در پی تماس ساکنان یک ساختمان مسکونی با سامانه 125آتش نشانی شیراز و اعلام حادثه گازگرفتگی دریکی از واحد‌های مسکونی، ستاد فرماندهی این سازمان بی درنگ آتش نشانان ایستگاه 5 و 6 را ظهر امروز به بلوار سفیر جنوبی، روانه کرد. قانع در بیان جزییات این حادثه ناگوار افزود: آتش نشانان به محض رسیدن در محل حادثه، با توجه به بسته بودن در ورودی آپارتمان مسکونی بی درنگ در حضور عوامل انتظامی در منزل را باز کردند که با پیکرهای سه نفر از اعضای خانواده، مواجه شدند.
وی ادامه داد: متأسفانه در جریان این حادثه اعضای یک خانواده سه نفره شامل زن و مرد و فرزند 12ساله آنها بر اثر انتشار گاز منوکسید کربن از بخاری گازسوز که دارای خروجی دودکش غیراستاندارد بود، دچار گازگرفتگی شده و هر سه نفر جان دادند.
این مقام مسئول ابراز داشت: طبق نظریه کارشناسان سازمان علت وقوع این حادثه نشت گاز سمی منواکسیدکربن در فضای این منزل اعلام شد.
محمدهادی قانع با اشاره به تأیید مرگ هر سه نفر توسط عوامل اورژانس بیان کرد: اجساد جهت انتقال به پزشکی قانونی و بررسی بیشتر در خصوص علت مرگ تحویل عوامل انتظامی منطقه شد. آتش نشانان پس از تحویل جنازه‌ها به عوامل انتظامی، تذکرات ایمنی لازم را برای پیشگیری از بروز حوادث مشابه به ساکنان این مجتمع مسکونی ارائه دادند. رئیس سازمان آتش نشانی شیراز خطاب به شهروندان تأکید کرد: با رعایت نکات ایمنی از حوادث گازگرفتگی جلوگیری کنید. وی گفت: متأسفانه علی رغم توصیه‌های ایمنی بسیار و اطلاع رسانی از خطرات گاز منو کسید کربن هرساله شاهد عدم رعایت به نکات ایمنی هستیم که در پایان منجر به مرگ افراد می‌شود. با سرد شدن هوا شهروندان اقدام به نصب بخاری‌ها یا راه اندازی سیستم‌های گرمایشی می‌کنند؛ اما باید به این نکته توجه داشت که ابتدا باید مسائل ایمنی رعایت شود و سپس اقدام به نصب و روشن کردن 
آن‌ها کرد. از این رو شهروندان می‌توانند با تماس با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شیراز از کارشناسان سؤالات خود را درباره مشکلات وسایل گرمایشی مطرح کنند.
وی همچنین از شهروندان خواست در پویش پیشگیری از مرگ خاموش که توسط این سازمان طی دو سال گذشته راه اندازی شده است، شرکت نموده و از اطلاعات لازم درمورد نکات ایمنی وسایل گرمایشی بهره‌مند شوند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی