[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

امام‌جمعه لار: طرح بزرگ‌راه جهرم- لار- بندرعباس شتاب گیرد، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه لار مرکز شهرستان لارستان فارس، شتاب‌بخشی به طرح چهارخطه کردن جاده جهرم- لار- بندرعباس و تبدیل این محور به بزرگ‌راه را خواستار شد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید مختار موسوی خرم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر لار به دیدار هفته اخیر مسئولان شهرستان لارستان به همراه جمعی از مردم این خطه با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: موضوعات و مطالبات مهم منطقه با وزیر درمیان گذاشته شد که از جمله آن شتاب بخشی و تسریع در اجرای طرح چهار خطه جهرم- لار- بندرعباس بود. وی تصریح کرد: همچنین ایجاد خطوط پروازی جدید از فرودگاه بین المللی لارستان از جمله به مشهد مقدس و عتبات و عالیات نیز از دیگر درخواست‌ها و مطالبات مسئولان و مردم لارستان از وزیر راه و شهرسازی بود که در این راستا وزیر نیز قول پیگیری و تسریع در انجام این این مطالبات را داد.
امام جمعه لار در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: دولت سیزدهم برنامه‌هایی برای بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی در دستور کار دارد که با اجرایی شدن آنها شاهد رفع مشکلات اقتصادی مردم خواهیم بود، اما در این راستا باید با دقت، ظرافت و نگاه کارشناسانه و با مشورت با اهل فن اقدام به اجرای این طرح‌ها کرد. وی اضافه کرد: هم اینک در کشور با برخی نوسانات قیمتی و افزایش قیمت برخی کالاها مواجه هستیم و مردم طعم کاهش و بهبود وضعیت معیشتی را همچنان حس نکرده اند که البته نمی‌توان این مشکل را نیز متوجه دولت سیزدهم کرد؛ چون طرح‌ها و برنامه‌های این دولت هنوز عملیاتی نشده است. موسوی خرم ادامه داد: یکی از طرح‌های اقتصادی، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از کالاهای مورد نیاز مردم به جز گندم و دارو است که چنانچه دولت معتقد است که این طرح به نفع مردم برای بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی جامعه است باید با ارائه راهکار و با کار کارشناسی در گام نخست زیرساخت‌های لازم اجرای این طرح را فراهم کرد.
او گقت: ابتدا باید اقناع لازم برای مردم ایجاد شود و با ایجاد وحدت رویه و هماهنگی و همکاری قوای سه گانه اقدام به اجرایی و عملیاتی کردن این طرح مهم اقتصادی در دولت کرد.
موسوی خرم یادآور شد: تا این اقدامات زیرساختی صورت نگیرد اجرای هر طرح و برنامه ای نیز ممکن است با التهابات و عواقب منفی از سوی مردم و جامعه همراه باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی