[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

ابتلای بیش از ۴۸۹هزار نفر در فارس به کرونا، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، بیش از ۴۸۹هزار نفر در فارس به این بیماری مبتلا شده‌اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۴۶۳هزار و ۲۷۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۴هزار و ۱۳۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۳۴هزار و ۷۱۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۴هزار و ۹۴۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۸۹هزار و ۷۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است. این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۷۵هزار و ۸۸۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و ۵۴۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۹۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر همتی با اعلام جان باختن ۱۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز جمعه و دیروز شنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را هفت‌هزار و ۱۱۲ نفر اعلام کرد. او با بیان اینکه تاکنون پنج‌میلیون و ۵۷۱هزار و ۷۹۳ دوز واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه‌میلیون و ۷۵هزار و ۳۳۶ دوز نوبت اول و دومیلیون و ۴۹۶هزار و ۴۵۷ دوز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است. معاون بهداشت دانشگاه اعلام کرد: از ۳۶ شهرستان فارس، ۵ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی، ۹ شهرستان نارنجی، هفده شهرستان زرد و ۵ شهرستان در وضعیت آبی به سر می‌برند.
این مقام مسئول در دانشگاه با اشاره به تبدیل وضعیت کرونایی شهر شیراز از نارنجی به زرد، توصیه کرد: این تبدیل وضعیت نباید موجب بی‌توجهی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نسبت به ویروس کرونا شود. دکتر همتی اظهار کرد: برای رسیدن به پوشش همگانی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا، لازم است افرادی که هنوز موفق به دریافت واکسن نشده انده یا افرادی که دوز اول واکسن خود را دریافت کرده و برای دوز دوم خود مراجعه نکرده اند، هرچه سریع‌تر در خصوص این امر اقدام کنند تا ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا افزایش یابد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی