[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

صف مسکن در فارس، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
با آغاز طرح نهضت ملی مسکن در کشور توسط دولت سیزدهم، گروه‌های هدف برای برخورداری از این طرح به صف شده اند. باید امیدوار بود این طرح که به صورت انقلابی قرار است انجام شود، به سرانجام مطلوب خود برسد. 
به گفته مدیرکل راه وشهرسازی استان فارس، تاکنون 82هزار نفر در 24 شهرستان استان در فاز نخست ثبت نام‌های کشوری طرح نهضت ساخت مسکن قرار گرفته اند و سهمیه استان فارس در این طرح سالیانه 59هزار واحد است که طی 4 سال، 235هزار واحد در استان فارس احداث می‌شود.
جعفر زاهدی گفت: بعد از تصویب قانون طرح جهش تولید مسکن در شهریورماه امسال، موضوع احداث یک‌میلیون واحد مسکونی در سال در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت. به همین منظور برای اجرایی کردن این موضوع و در فاز اول ثبت نام و نیازسنجی از متقاضیان سراسر کشور به صورت همزمان در سامانه‌ای که به این منظور طراحی شده، آغاز شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس با اشاره به آخرین وضعیت ثبت نام طرح جهش مسکن در این استان، افزود: ۲۴ شهر در استان فارس در فاز نخست در لیست ثبت‌نام‌های کشور قرار گرفت که تاکنون ۸2هزار نفر از متقاضیان توانسته اند در طرح نهضت ساخت مسکن ثبت نام کنند. وی خاطرنشان کرد: برای 102 شهر در استان فارس برنامه تأمین زمین و ثبت نام از متقاضیان مسکن در دستور کار قرار گرفته است که هم‌استانی‌های عزیز می‌توانند در مراحل بعدی در شهر محل اقامت خود ثبت نام کنند. 
او در خصوص این چهار شرط، افزود: اولین شرط، متقاضی باید ساکن شهر مورد تقاضا در طی ۵ سال گذشته باشد. دوم سابقه استفاده از امکانات دولتی مسکن را نداشته باشند. سوم متأهل یا سرپرست خانوار باشند و چهارم از 1/۱/84 تا امروز بر اساس استعلامی که از ثبت اسناد به عمل می‌آید، فاقد سابقه مالکیت شخصی باشند.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: البته در این بین برای خانم‌های مجرد بالای ۳۵ سال بهره مندی از این طرح و همچنین مردان مجرد بالای 45 سال و بیماران خاص بدون داشتن شرط تأهل می‌توانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند.
جعفر زاهدی متذکر شد: متقاضیان برای ثبت نام به سامانه 
SAMAN.MRUD.IR مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی