[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

همبرگر مخصوص، روزنامه شیراز نوین

 زمان آماده‌سازی: 20 دقیقه
 زمان پخت: 20 دقیقه

 مواد لازم برای 6 نفر
گوشت چرخ کرده با چربی 20 درصد: 500 گرم
آرد سوخاری: مقدار لازم
تخم مرغ: 1 عدد
پیاز: 1 عدد 
سیر: 2 عدد
نمک و فلفل سیاه: مقدار لازم 

همبرگر یکی از انواع فست فود است یعنی فوری آماده می‌شود. بعضی‌ها فکر می‌کنند ‌این تنها در صورتی است که همبرگر را از بیرون خریده باشند. اما یک راه بهتر هم وجود دارد. می‌توانید خودتان در منزل همبرگر رستورانی را تهیه کنید و به ‌این ترتیب از سالم بودن آن اطمینان داشته باشید. در ضمن همبرگر خانگی خیلی خوشمزه‌تر است و لذت دیگری دارد.
در ادامه، طرز تهیه همبرگر مخصوص خانگی را به صورت مرحله به مرحله و با دو روش خواهید دید. اگر به دنبال همبرگر خانگی فوری هستید، ما روش اول را پیشنهاد می‌دهیم، اما اگر دوست دارید همبرگر مخصوص رستوران را یاد بگیرید، پیشنهاد ما روش دوم است.
روش‌های آماده سازی همبرگر مخصوص متنوع است. می‌توانید همبرگر در فر یا کباب پز و یا حتی در ماهیتابه تهیه کنید. انتخاب روش پخت با خودتان است اما در ‌این دستور آشپزی، فقط از گوشت قرمز (گوساله یا گوسفند) استفاده شده. پس اگر می‌خواهید همبرگر خانگی با سویا و یا برگر مرغ و برگر بوقلمون درست کنید طرز تهیه آن‌ها را قبلاً آموزش داده‌ایم. در ضمن می‌توانید همبرگر مخصوص را بلافاصله سرخ کنید و یا در فریزر برای فرصت بهتری نگهداری کنید. اما توصیه می‌کنیم همبرگر مخصوص خانگی را با ادویه مخصوص همبرگر و به صورت تازه نوش جان کنید.

 روش اول: طرز تهیه
مواد لازم همبرگر مخصوص
گوشت چرخ کرده:  680 گرم
سس استیک:  2 قاشق چای‌خوری
سس ووسترشر: یک دوم قاشق چای‌خوری
نمک:  1 قاشق چای‌خوری
فلفل سیاه: یک چهارم قاشق چای‌خوری
پودر سیر: یک چهارم قاشق چای‌خوری
جوز هندی: یک چهارم قاشق چای‌خوری
برای سرو:
نان مخصوص برگر:  6 عدد
پنیر چدار:  6 ورقه
گوجه اسلایس شده:  2 عدد
برگه کاهو:  6 عدد
 مرحله اول:
برای تهیه همبرگر مخصوص خوشمزه ابتدا فر را روشن کنید و روی حرارت 400 درجه فارنهایت یا 205 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید.
 مرحله دوم:
یک کاسه بزرگ بردارید. در کاسه گوشت چرخ کرده، نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، فلفل هندی، سس استیک و سس ووسترشر را خوب ترکیب کنید و ورز دهید.
 مرحله سوم:
مخلوط گوشت را بردارید و به آن شکل دهید و شش برگر با اندازه‌ای برابر درست کنید.
 مرحله چهارم:
درون کباب پز یا ماهیتابه‌ای همبرگرها را سرخ کنید. هر طرف یک برگر را دو الی سه دقیقه روی حرارت نگه دارید تا قهوه‌ای رنگ شود.
 مرحله پنجم:
حالا برگر‌ها را در فر قرار دهید و برای 10 الی 15 دقیقه یا بیشتر صبر کنید تا پخته شوند.
 مرحله ششم:
برگرها را از فر خارج کنید و با نان همبرگر، پنیر چدار، گوجه، کاهو، سس همبرگر مخصوص و… سرو کنید.

 روش دوم: طرز تهیه
 مرحله اول:
ابتدا گوشت را خوب پهن کنید. سپس تخم مرغ ، سیر و پیاز (ریز رنده کنید و آب آن را بگیرید ) و نمک و فلفل را در مرکز گوشت پهن شده بریزید و اطراف گوشت را به طرف مرکز جمع کنید و شروع به ورز دادن گوشت نمائید.
 مرحله دوم:
گوشت را با دستان خود ورز دهید تا بافت بهتری داشته باشید، تا جایی ورز دهید که احساس کنید مواد به‌خوبی با یکدیگر ترکیب شده‌اند، بار دیگر گوشت را پهن کنید و آرد سوخاری را روی گوشت پهن شده بریزید ، مقدار آرد سوخاری بسته به نوع آرد متفاوت می‌باشد.
 مرحله سوم:
برای به‌دست آوردن مقدار دقیق آرد سوخاری باید پس از پاشیدن مقداری آرد گوشت را چند دقیقه ورز دهید، اگر پس از‌ این مدت مشاهده کردید که گوشت بافت نرم و آبدار و در عین حال قابل شکل دادن دارد پس آرد شما کافی بوده است. اگر گوشت کمی ‌شل و بد فرم بود می‌توانید مقداری دیگر آرد سوخاری به آن اضافه کنید اما مراقب باشید که زیاد آرد نریزید تا گوشت پس از پخت خشک نشود. گوشت آماده شده را به قسمت‌های دلخواه تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل کوفته در آورید.
 مرحله چهارم:
هر کوفته را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر قرار دهید و با برگرداندن طرف دیگر کاغذ روی آن و فشار دست، گوشت را به شکل دایره‌ای فرم بدهید. یا به جای ‌این روش از دستگاه برگر زن استفاده کنید.
 مرحله پنجم:
دایره‌های آماده برگر را روی سینی (پوشیده از کاغذ روغنی یا کیسه فریزر) قرار داده و برای یک ساعت درون یخچال قرار دهید. سپس داخل ماهیتابه سرخ یا روی کباب پز کباب کنید.

 نکات کلیدی 
 می‌توانید از مرحله سرخ کردن برگرها در ماهیتابه صرف نظر کرده و آن‌ها را با چربی خودشان بپزید. برای ‌این کار می‌توانید برگرها را در آلومینیوم فویل قرار داده و سپس آن‌ها را در فر بگذارید.
 برای سرو به جای پنیر چدار می‌توانید از هر پنیر دلخواه مانند موزارلا نیز استفاده کنید.
 می‌توانید پنیر چدار را وقتی برگر در فر قرار دارد به مدت یک دقیقه روی برگر بگذارید تا ذوب شود.
 برای قالب زدن همبرگرها می‌توانید از درب ظروف شیشه‌ای هم استفاده کنید. اگر از درب ظروف استفاده می‌کنید بهتر است کیسه پلاستیکی کف آن قرار دهید تا گوشت به درب نچسبد و شکل آن خراب نشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی