[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

آماده‌باش فارس ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
استان فارس به عنوان استان معین جنوب کشور در پی وقوع زلزله شدید در استان هرمزگان به حالت آماده باش درآمده است و استاندار فارس دستورات لازم را برای این آماده باش در بخش‌های امدادی و اعزام نیرو و نیز ضرورت بستری در بخش‌های مراقبتی صادر کرد. هم اکنون فارس به حالت آماده باش کامل درآمده است و تیم‌های هلال احمر استان در خط مقدم اعزام نیرو به جهت عملیات تخصصی امدادی هستند. استاندار فارس و رئیس جمعیت هلال احمر فارس از آمادگی نیرو‌های تحت امر خبر داده اند. استاندار فارس در این رابطه ضمن ابراز تأسف از وقوع زمین‌لرزه‌های ۶.۴ و ۶.۳ ریشتری در استان هرمزگان، از آماده باش کامل تیم‌های خدماتی و امدادی فارس برای کمک رسانی به این استان خبر داد.
دکتر محمدهادی ایمانیه افزود: در صورت اعلام نیاز از سوی هرمزگان، تیم‌های امدادرسانی از فارس به این استان اعزام خواهند شد. دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه فارس به عنوان استان معین هرمزگان در نظر گرفته می‌شود، اعلام کرد: هم اکنون آمادگی کامل برای پشتیبانی از این استان در بحرانی که رخ داده، وجود دارد. 
استاندار فارس همچنین از آماده باش مراکز درمانی فارس برای پذیرش آسیب دیدگان احتمالی در حادثه اخیر هرمزگان خبر داد.
دکتر ایمانیه خاطرنشان کرد: در مراحل بعد بر اساس ارزیابی‌های انجام شده از خسارت‌ها، برنامه‌ریزی‌های لازم برای کمک به هرمزگان انجام خواهد شد. وی ابراز امیدواری کرد این حادثه کمترین آسیب به جان هم وطنان وارد 
شده باشد.
جمعیت هلال‌احمر فارس به حالت آماده‌باش درآمد
حسین درویشی مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس نیز در این رابطه گفت: در پی وقوع زلزله در منطقه لافت استان هرمزگان، حسب دستور سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور، تمامی نیروهای امدادی‌عملیاتی هلال احمر فارس به حالت آماده باش کامل درآمدند‌. وی گفت: زلزله ای به بزرگی ۶.۴ ریشتر در عمق ۱۸ کیلومتری از سطح زمین منطقه لافت استان هرمزگان را لرزاند. این زمین لرزه در بخش‌هایی از استان فارس نیز احساس شد‌.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس گفت: تیم‌های تخصصی بهداشت و درمان اضطراری، تیم‌های تخصصی BHCU معاونت بهداشت، درمان و توان‌بخشی این استان در آماده باش هستند تا در صورت لزوم به مناطق متأثر از زلزله اعزام شوند.
گفتنی است تیم بهداشت و درمان اضطراری، یکی از مجموعه‌های تخصصی درمانی جمعیت هلال احمر است که با راه اندازی درمانگاه تخصصی صحرایی در حوادث مختلف، اقدام به درمان مصدومان می‌نماید.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس نیز با حضور در جلسه اضطراری ویدئوکنفراس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور اعلام کرد: تمامی شعب هلال احمر فارس در آماده باش کامل به سر می‌برند و این جمعیت آمادگی خود را برای هرگونه کمک امدادی و ارسال اقلام زیستی به استان هرمزگان اعلام می‌دارد.
در آماده‌باش هستیم 
مدیر عملیات جهادی ناحیه بسیج دانشجویی فارس نیز از آمادگی گروه‌های جهادی دانشجویی این استان برای اعزام به مناطق زلزله زده هرمزگان خبر داد. 
زهرا پناهی خبرنگار ما، در تماس با احسان قنبری نژاد مدیر عملیات جهادی ناحیه بسیج دانشجویی فارس گزارش داد، مسئولان گروه‌های جهادی دانشجویی استان فارس منتظر نظرات تخصصی ارزیابان زلزله و همچنین وضعیت خسارات به وجود آمده هستند تا بلافاصله با هماهنگی و صدور مجوز به هرمزگان اعزام شوند. 
قنبری نژاد افزود: گروه‌های جهادی دانشجویی استان فارس در حوزه‌های عمرانی، خدماتی، امداد و نجات، بهداشتی، درمانی و... آمادگی خود را برای خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان اعلام کرده‌اند. مدیر عملیات جهادی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس تصریح کرد: این دانشجویان آماده پشتیبانی در راستای خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان هستند. قنبری نژاد اضافه کرد: گروه‌های جهادی دانشجویی علاوه بر حفظ آمادگی خود برای اعزام به مناطق آسیب‌دیده، با بسیج سازندگی هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.
افزایش فعالیت گشت‌های پلیس پس از وقوع زلزله در هرمزگان
فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: پس از وقوع زلزله بلافاصله گشت‌های کلانتری‌ها برای تأمین امنیت در مکان‌هایی که افزایش حضور شهروندان را شاهد بودیم، حاضر شدند که این مأموریت همچنان ادامه دارد و پلیس در آمادگی کامل برای تأمین امنیت شهروندان قرار دارد.
سردار «غلامرضا جعفری» افزود: گشت‌های ویژه ای برای پیشگیری از سرقت منازل در سطح محلات فعال می‌باشند.
جعفری با بیان اینکه با افرادی که شایعه کنند، برخورد می‌شود، گفت: آن دسته از افرادی که در فضاهای مختلف با شایعه پراکنی اقدام به تشویش اذهان عمومی می‌کنند، اقدامشان جرم می‌باشد و قطعاً تحت تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.
آب تمام مناطق زلزله‌زده هرمزگان در حالت پایدار است؛ مردم نگران نباشند
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از پایداری وضعیت آب استان پس از زلزله شش و چهار دهم ریشتری هرمزگان خبر داد.
امین قصمی با بیان اینکه تمامی اکیپ اتفاقات آبفا در سراسر استان هرمزگان به حالت آماده باش درآمده‌اند، افزود: تمامی تأسیسات تأمین آب بندرعباس از جمله آب‌شیرین‌کن یکصدهزار مترمکعبی بندرعباس با ظرفیت کامل در مدار تولید هستند و مردم نگران تأمین آب شرب خود نباشند.
به گفته قصمی، در برآوردهای اولیه مشخص شده که هیچ گونه آسیبی که موجب قطعی و خسارت جدی به تأسیسات شرکت آب و فاضلاب باشد، گزارش نشده و نگرانی بابت قطعی آب وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ادامه داد: در حال حاضر کارشناسان و اکیپ‌های اتفاقات و امداد با حضور در محل تأسیسات شهرها و روستاهای استان هرمزگان به ویژه شهرستان‌های بندرعباس، قشم، فین، خمیر و میناب در حال بررسی حادثه احتمالی به روی تأسیسات 
آبفا هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی