[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

میثاق در خوزستان ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، اعضای بسیج هنرمندان به همراه مسئول اردویی و گردشگری سپاه فجر، مسئول حفظ و آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و مدیر مدرسه سیره شهدا در سفر خود به خوزستان با خانواده شهید لندی دانش‌آموز فداکار ایذه‌ای دیدار و با قرائت فاتحه به مقام این شهید ادای احترام کردند.
با حضور در منزل شهید علی لندی در شهرستان ایذه، ضمن ادای احترام به مقام شامخ این شهید بزرگوار، یک جلد قرآن نفیس از سوی آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز به همراه پیام سردار بوعلی فرمانده محترم سپاه فجر استان فارس به همراه آلبوم شهدا و هدیه‌ای از سوی شهرداری شیراز به این خانواده شهید اهدا شد.
مجید میکائیلی مسئول بسیج هنرمندان فارس در حاشیه حضور بر مزار این شهید گرانقدر، گفت: این دیدار به نمایندگی از آیت الله دژکام نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس، سردار بوعلی فرماندهی سپاه فجر و جمعی از مسئولان انجام گرفت.
او همچنین در این دیدار ضمن تجدید میثاق با شهدا پای درددل و صحبت‌های خانواده این شهید نشست و افزود: با توجه به ایثارگری و فداکاری بزرگ‌مرد شهید علی لندی و با توجه به اینکه این شهید یک عکس در باغ ارم شیراز داشت و همین تصویر از شهید در فضای مجازی منتشر شد، تصویر این شهید توسط انجمن هنر‌های تجسمی بسیج هنرمندان شیرازی نقاشی شد.
میکائیلی بیان کرد: پس از اتمام تصویر، خیر نیک اندیش شیرازی این بوم شهید بزرگوار را به مبلغ ۵۰۰میلیون ریال خریداری کرد و هزینه آن صرف آزادی ۵ نوجوان زندانی شد.
این مقام مسئول ادامه داد: این خیر شیرازی سپس با بازگرداندن تصویر، این قاب با حضور سردار مینایی، سردار متولی و سردار منصوری فرد به خانواده شهید علی لندی تقدیم کردیم.
مسئول بسیج هنرمندان فارس تصریح کرد: جشنواره شهید علی لندی قهرمان ملی در ۱۰ رشته ادبی و هنری برگزار و همچنین زندگی‌نامه او پس از چاپ در اختیار جوانان این مرز و بوم قرار خواهد گرفت.
در پایان این مراسم خانواده شهید علی لندی ضمن قدردانی از سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر، کانون بسیج هنرمندان استان فارس، مسئول اردویی وگردشگری سپاه فجر، مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج استان فارس، مسئول مؤسسه سیره شهدا، مسئول انجمن راویان فجر استان فارس و جمعی از هنرمندان استان فارس، خواستار ادامه راه ایثار و شجاعت شهدا شدند. همچنین تأکید کردند که تمامی نسل جوان مؤمن، انقلابی و حزب‌اللهی در خط ولایت فقیه آماده جان‌فشانی و لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب هستند.
شهید علی لندی روز ۱۸ شهریورماه پس از وقوع آتش‌سوزی در خانه همسایه، با فداکاری تمام دو بانوی میانسال گرفتار در آتش را نجات داد و خود دچار ۹۱ درصد سوختگی شد و بر اثر شدت جراحات وارده روز جمعه یکم مهرماه جان به جان آفرین تسلیم کرد. این شهید دانش‌آموز در زمان شهادت ۱۴ سال داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی