[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

شهرداری حامی رویدادهای فرهنگی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
نشست هم اندیشی مدیران دستگاه‌های فرهنگی استان فارس برگزار شد. این مراسم صبح یکشنبه ۲۳ آبان ماه با حضور آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار کلان‌شهر شیراز، جمعی از معاونان و مدیران شهری با همراهی اصحاب رسانه در سالن همایش‌های شهر واقع در بین الحرمین به میزبانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزار شد.
 ظرفیت ممتاز شیراز در گردشگری
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در این مراسم گفت: شیراز ظرفیت‌های زیادی در حوزه گردشگری دارد که در جهان ممتاز و نمونه است. آیت الله لطف الله دژکام با بیان اینکه شاهد یک جریان جدید در اقدامات فرهنگی کلان‌شهر شیراز خواهیم بود، افزود: باید در عرصه شناخت ظرفیت‌های فرهنگی شیراز اقدام و داشته‌های فرهنگی این شهر تاریخی را به جهانیان عرضه کنیم. وی ادامه داد: امیدواریم جریان برخاسته از انقلاب اسلامی در حوزه مدیریت شهری شیراز روز به روز رشد بیشتری پیدا کند و با همکاری دستگاه‌های اجرایی نتیجه بهتری را در این حوزه شاهد باشیم. نماینده ولی فقیه در استان فارس بیان کرد: نگاه معنوی به حوزه فرهنگ باید موردتوجه قرار گیرد؛ چون انقلاب اسلامی انقلابی فرهنگی بوده است. وی با طرح این سؤال که آیا درست است افرادی از اروپا در حوزه‌های مختلف فرهنگی شیراز از جمله شناخت ملاصدرا پژوهش کنند اما در این شهر اقدامی در این زمینه نشود، اظهار داشت: باید خودمان در این عرصه داشته‌های فرهنگی شیراز را به جهانیان عرضه کنیم. آیت الله دژکام بیان کرد: جای تردیدی وجود ندارد که شیراز در طول دو سده گذشته دچار آسیب‌های فرهنگی بوده که این مسئله موجب نگرانی نخبگان فرهنگی این شهر است که شیراز در جایگاه واقعی فرهنگی خود که قله فرهنگی است، قرار ندارد.
 حمایت شهرداری از رویدادهای فرهنگی
در ادامه این مراسم شهردار شیراز گفت: شهرداری شیراز از کوچک‌ترین تا پررنگ‌ترین فعالیت‌های فرهنگی در پهنه کلان‌شهر شیراز حمایت و همکاری خواهد کرد. سید احسان اصنافی افزود: تمام دستگاه‌های فرهنگی قطعات یک پازل محسوب می‌شوند و شهرداری به عنوان قطعه اصلی و مهم از این پازل، همکاری خود را اعلام می‌کند. وی با بیان اینکه اعتقاد مجموعه شهرداری بر این است که در حوزه فرهنگی هیچکس نمی‌تواند متکلم وحده باشد، تصریح کرد: لذا تمام دستگاه و اجزا همه قطعات یک پازل هستند که شهرداری به عنوان قطعه اصلی و مهم از این پازل همکاری خود را اعلام می‌کند.شهردار شیراز ادامه داد: مجموعه‌های فرهنگی، فرهنگ‌سراها و NGO و... که نقش فرهنگی دارند، شهرداری شیراز از کوچک‌ترین فعالیت‌ها تا فعالیت‌های کلان شهری حمایت و همکاری خواهد کرد. او ادامه داد: امید است با تعامل مجموعه‌های فرهنگی شهر تحت نظارت نماینده ولی‌فقیه در فارس بتوانیم یک قرارگاه واحد و یک حرکت منسجم داشته باشیم.
 تحقق جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع)
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ضمن دعوت از تمام دلسوزان تعالی فرهنگی این کلان‌شهر برای تحقق جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع)، تحقق این جایگاه را نیازمند همراهی دلسوزان و مسئولان فرهنگی استان و شهر دانست. مصطفی مشفقیان از تمام دلسوزانی که برای تعالی فرهنگی این شهر و تحقق جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع) قصد کمک و حمایت دارند، دعوت کرد تا در این راه یاری‌رسان سازمان فرهنگی شهرداری شیراز باشند.وی افزود: تمام تلاش خود را برای تحقق جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی به کار خواهیم گرفت و در این راه قطعاً نیازمند همراهی دلسوزان و مسئولان فرهنگی استان و شهر هستیم.مشفقیان بیان کرد: با همدلی و همکاری و هم‌افزایی تمام نهادهای فرهنگی و دلسوزان و فعالان فرهنگی می‌توانیم شیراز را به جایگاه والایی که مدنظر رهبر معظم انقلاب است، برسانیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی