[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

بهبودی ۹۷ درصدی مبتلایان به کرونا ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا دیروز یکشنبه بیست و سوم آبان، یک‌میلیون و ۷۰۱هزار و ۷۲۸ تست تشخیصی کرونا در فارس انجام شده است، تازه ترین آمارهای ویروس کرونا در استان از ابتدای شیوع تاکنون را اعلام کرد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۷۰۱هزار و ۷۲۸ تست کرونا شامل یک‌میلیون و ۴۶۵هزار و ۵۶۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۴هزار و ۵۰۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۳۶هزار و ۱۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۵هزار و ۲۶۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۸۹هزار و ۷۶۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او همچنین از بهبودی ۴۷۶هزار و ۸۲۱ نفر معادل ۹۷ درصد مبتلایان کرونا از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها مرخص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۹ هم‌استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز شنبه و دیروز یکشنبه، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۷هزار و ۱۲۱ نفر اعلام کرد. دکتر همتی افزود: هم اکنون هزار و ۴۰۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. او همچنین از مراجعه هزار و ۳۶۵ بیمار مشکوک یا مبتلا به مراکز شانزده ساعته استان در ۲۴ گذشته و دریافت خدمات درمانی سرپایی خبر داد. 
معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه تا امروز مجموع تزریق واکسن کرونا در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز به پنج‌میلیون و ۵۹۹هزار و ۷۵۴ دوز رسیده است، اعلام کرد: تاکنون سه‌میلیون و ۸۱هزار و ۳۰۷ دوز اول واکسن کرونا و دومیلیون و ۵۱۸هزار و ۴۴۷ دوز دوم واکسن کرونا به جمعیت هدف در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تزریق شده است. دکتر همتی با اشاره به اینکه میزان مرگ و میر در گروه‌هایی که واکسن دریافت نکرده اند، بسیار بیشتر است، از تمام افراد واجد شرایط دریافت واکسن خواست کسانی که واکسن دریافت نکرده اند یا افرادی که تنها دوز اول واکسن را دریافت کرده اند، هرچه زودتر برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا ایمنی جمعی مورد نظر در جامعه ایجاد شود و هرچه زودتر بتوانیم از این شرایط 
عبور کنیم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی