[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

سازندگی با رویکرد شفاف‌سازی، روزنامه شیراز نوین


 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مدیریت و ارتقای شهرهای بزرگ با مدیران خلاق و چابک محقق می‌شود.علیرضا اسکندری 23 آبان‌ماه در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز با تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع)، و روز کتاب و کتاب‌خوانی گفت: اصل و اساس پدید آمدن شورای‌های شهر، مشورت و بهره گیری از نظرات آحاد جامعه با نمایندگان آنهاست. 
اگر با انتخاب مردم در مسند کار باشیم ولی آن چیزی را که به ما محول شده است انجام ندهیم، قطعاً موجب بی اعتمادی مردم نسبت به ما می‌شود. وی افزود: به همه اعضا اعلام می‌کنم ما در قبال انتخاب مردم مسئولیم. مردم همانگونه که ما را انتخاب کرده اند، در حال رصد کردن فعالیت ما نیز هستند و همچنین است که خداوند متعال نیز شاهد اعمال ماست. این کارشناس حوزه عمرانی در ادامه افزود: مردم فرد را انتخاب نکرده اند؛ بلکه جمعی از افکار و نظرات را به عنوان نماینده خود انتخاب کرده اند تا با مشورت همه آنها، امورات شهر و شورا اجرا گردد. باید با شفاف سازی در امور و اطلاع رسانی به مردم شریف شیراز حس اعتماد مردم را بیشتر کنیم و امورات شهر را بهتر انجام دهیم. اسکندری در بخش دیگری از سخنانش خطاب به شهردار شیراز گفت: شهر شیراز یکی از توانمندترین شهرهای کشور به لحاظ پتانسیل‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، اقلیمی، کالبدی و... است که هرکدام از این ظرفیت‌ها می‌تواند برای شهری چراغ راه و مسیر ترقی باشد. رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه به سپری شدن 100 روز از شروع به کار شورای جدید اشاره کرد و اظهار داشت: در حدود 50 روز از شروع به کار شهردار می‌گذرد و ما همچنان منتظر ارائه برنامه از طرف شهرداری هستیم. شهرداری شیراز بایستی رویکرد مدیریتی و اجرایی خود را با توجه به منابع جدید درآمدی تعریف کند. این عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه پویایی و چابکی، در کنار برنامه ریزی خلاقانه می‌تواند شهر را با ترقی و پیشرفت به جایگاه خودش برساند، بیان کرد: مجموعه کارشناسان و بدنه توانمند شهرداری به عنوان نیروی انسانی تجربه‌مند و خلاق، می‌تواند بسیاری از مسائل پیش روی شهر را که باعث اتلاف وقت و زمان می‌شود، حل کند. در انتخابات از مدیران چابک و خلاق بهره ببرید و از حس بی اعتمادی در مجموعه شهرداری کم کنید. نباید نیرو‌های شهرداری فکر کنند فقط در زمان بحران و شرایط خاص کاربرد دارند؛ بلکه باید در همه عرصه‌ها حضور فعال داشته باشند. اسکندری در ادامه اظهار داشت: برای مدیریت شهر برنامه ای با رویکرد مشخص تهیه نمایید و با انتخاب افراد توانمند به اعتماد شورا در انتخاب شما و همچنین اعتماد مردم به انتخاب شورا پاسخ دهید. وی افزود: در کمیسیون عمران هفته گذشته تعداد 68 ابرپروژه و ریزپروژه عمرانی تعریف و سیاست گذاری گردید. اما بدون داشتن منابع مالی و تیم اجرایی و مدیریت مناسب، امکان تحویل هیچ کدام به مردم فهیم شیراز نیست. 
اولویت را برای تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه تمام بگذارید و همراه با آن منابع درآمدی جدید را نیز تعریف کنید و برنامه ریزی جهت شروع پروژه‌های تعریف شده را آغاز کنید. اگر در کنار تعریف پروژه‌ها، منابعی مشخص گردند، امکان تحقق طرح‌ها میسر خواهد بود. وی با بیان اینکه نمی‌توان برای همه شهر یک نسخه نوشت، بیان کرد: در حال حاضر هیچ پروژه ای در حد کلان شهر شیراز در حال اجرا نیست. این در حالی است که ظرفیت لجستیکی و نیروی انسانی سازمان عمران با یک برنامه خوب، خلاقانه و چابک می‌تواند برای شهر مفید باشد. اگر قرار است پروژه‌های عمرانی زیرساخت این شهر را متحول کند، بایستی از این ظرفیت استفاده شود تا هم شاهد کاهش هزینه‌های اجرا باشیم و هم توان مهندسی شهر تقویت گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی