[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

مدیرکل مخابرات فارس: افزودن ۲۰ گیگ پهنای باند دیگر به ارتباطات سیار تا ۲ هفته آینده، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر-سمیرا مولودی
مدیرکل مخابرات استان فارس از آخرین دور چاپ قبض کاغذی تلفن ثابت در تاریخ 1 خرداد ماه 96 خبر داد. 
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، علی اصغر روزگار در نشست خبری صبح دیروز که به منظور هفته ارتباطات برگزار شد، ضمن عنوان اینکه 27 اردیبهشت هر سال به مناسبت تاسیس اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU ) و روابط عمومی، روز ارتباطات نامیده می‌شود، اظهار داشت: امسال مصادف است با یکصد و پنجاه و دومین سال تاسیس اتحادیه جهانی ارتباطات است. 
او یادآور شد: سال گذشته به مردم قول داده بودیم که تا پایان اردیبهشت امسال، پروژه فاز هفت ارتباطات همراه را اجرایی کنیم، که با وجود مشکلات گمرکی تامین تجهیزات موفق شدیم پروژه نخست فاز هفت را به اتمام برسانیم و فناوری تمام سایت‌های همراه اول را در سراسر استان به روز کرده و بهینه‌سازی آن همچنان در جریان است. مدیرکل مخابرات استان فارس با بیان اینکه امکان وجود مشکلات آنتن دهی هنوز در برخی نقاط وجود دارد، گفت: در این راستا فاز هفت پلاس در مرحله بعدی قرار دارد که از ابتدای خرداد ماه کلید می‌خورد و با این کار جدید، نقاط مختلف استان را که از نظر پوششی و سرویس‌دهی ضعیف هستند زیر پوشش قرار می‌دهیم و مشغول بررسی پیدا کردن و یا تملک و اجاره نقاط دیگری برای نصب دکل جدید هستیم تا خدمات را به صورت گسترده تری ارائه کنیم. 
روزگار با تصریح اینکه وضعیت امروز ما همچون گذشته بحرانی نیست، اذعان داشت: بر اساس اطلاع رسانی مردم به سامانه‌های مخابرات مبنی بر مطلوب تر شدن اوضاع خدمات، طی یکی دو هفته آینده بیش از 20 گیگ پهنای باند دیگر به ارتباطات سیار یا همراه اول استان افزوده می‌شود تا از نظر سرویس‌های ارتباطی در استان مشکل نداشته باشیم. او با تاکید بر مسئولیت‌های اجتماعی مخابرات منطقه در حفظ محیط زیست بیان داشت: امسال سامانه‌های متفاوت و مختلفی در دستور کار قرار گرفته است که از آن جمله بنا داریم قبوض کاغذی را کامل حذف کرده و از طریق دیتا با سامانه 3000713 قبوض ماهیانه را برای مردم ارسال کنیم. خدمات غیرحضوری طی سال های گذشته از طریق سامانه 2000 و 1818 صورت می‌گرفت که قابل ذکر است با راه اندازی سامانه جدید، سامانه‌های قبلی از مدار خارج نمی شوند و تنها مسیرهای دسترسی مردم را اضافه تر می‌کنیم. 
مدیرکل مخابرات استان فارس متذکر شد: به تمام کسانی که شماره تلفن خود را با موفقیت در سامانه 3000713 ثبت کرده اند بلافاصله 100 دقیقه مکالمه رایگان تلفن ثابت درون استانی تعلق می‌گیرد و ضمنا در قرعه کشی 20 تبلت، 40 قطعه نیم سکه بهار آزادی و 20 دوچرخه شرکت داده می‌شوند. 
روزگار در ادامه افزود: مراسم قرعه کشی در شهریور ماه و در هفته ولایت انجام خواهد شد. همچنین قابل ذکر است که تعداد تراکنش‌های ثبت شده از یک تلفن، مبنای امتیازات خواهد بود. 
او با اعلام اینکه اپلیکیشن پیام با آرم مخابرات روی سامانه‌ها و سایت ما وجود دارد، اذعان داشت: تمام خدمات ارتباطی تلفن همراه و ثابت از این مسیر قابل ارائه است و حتی خرابی تلفن نیز از مسیر این سامانه قابل پیگیری است. مدیرکل مخابرات استان فارس اعلام کرد: هنوز 40 میلیارد تومان از مردم در تلفن ثابت و 60 میلیارد تومان در همراه اول بستانکار هستیم که در همین راستا سال گذشته مجبور به جمع آوری بیش از 100 هزار شماره تلفن ثابت شدیم که بیش از 6 دوره بدهی خود را پرداخت نکرده بودند. روزگار اضافه کرد: معتقدیم مشتری قلب تپنده مخابرات است اما علی رغم میل باطنی خود مجبور شدیم خطوط بدهکار را جمع آوری کنیم. اگر مشتری کمک نکند و قبوض خود را نپردازد قطعا در سرویس دهی دچار مشکل خواهیم شد. چنانچه سال گذشته 261 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه بابت هزار و 730 پروژه صرف شد که تقدیم مردم فهیم شد و به بهره‌برداری رسید. روزگار با بیان اینکه در مناطقی از شهر شیراز تلفن ثابت دچار مشکلاتی بود، گفت: چندین پیمانکار، پروژه‌های مختلف را از سال گذشته اجرا کردند که کافوهای نوری و حفاری‌های آن انجام شده که از این رو واگذاری تلفن‌های ثابت به زودی انجام می‌شود. 
او خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 60 هزار شماره در شیراز و صدرا برای واگذاری به مردم آماده شده و هزینه آن به صورت نقد یا اقساط خواهد بود که قیمت نقد آن 196 هزار تومان است. 
مدیرکل مخابرات استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با عنوان این مساله که از طریق تماس به عنوان تغییر پین کد، برنده شدن تلفن و خط و . . . کلاهبرداری‌های متعددی انجام می‌شود، هشدار داد: مردم باید بدانند کلاهبرداران با یک سیم کارت 2 هزار تومانی از این اقدامات مجرمانه انجام می‌دهند و بلافاصله آن را قطع می‌کنند تا قابل پیگیری نباشد؛ از این رو لازم است مردم به این تلفن‌ها توجه نکنند و بدانند ما به هیچ عنوان اینگونه از مردم وجه تقاضا نمی‌کنیم. روزگار در خصوص مشکلات منطقه پاسارگاد گفت: در این منطقه که تلفن همراه مشکلاتی دارد، کافوهای نوری راه‌اندازی شده و حفاری فیبر نوری به اتمام رسیده و مشکلات آن به زودی رفع می‌شود.  او تصریح کرد: ما متقاضی افزایش نرخ تلفن ثابت هستیم که در فارس دقیقه‌ای 45 ریال است و حتی هزینه‌های جاری مخابرات را تامین نمی‌کند اما بسیاری همین هزینه حداقلی را پرداخت نمی‌کنند. 
مدیرکل مخابرات استان فارس در ادامه افزود: مبالغی که با عنوان خدمات ارزش افزوده در قبوض فعلی درج می‌شود قبلا خدمات مبتنی بر محتوا بوده است ؛ چنانکه پیامکی مبنی بر خدمات ارائه مطالب آموزشی، روانشناسی و . . . است و در همان پیامک اعلام می‌شود این خدمات فلان مقدار هزینه دارد و گاهی خدمات مشاوره از پزشکان، آموزش قرآن و . . هزینه‌های بسیار بالایی دارد و هر دقیقه یکهزار تومان محاسبه شده است. فرد برای یک ساعت آموزش قرآن 45 هزار تومان پرداخته و باید مردم هنگام فعال‌سازی خدمات به هزینه‌های اعلام شده دقت کنند تا متضرر نشوند. روزگار با بیان اینکه اخیرا شرکت مخابرات، پروژه تانوما (تار نوری مخابرات ایران) را کلید زده است گفت: بر این اساس مقرر شده که فیبر نوری به منازل برود که در این راستا سال گذشته زیرساخت 60 هزار شماره فیبر منازل آماده‌سازی شد که موظف به واگذاری پهنای باند از مسیر فیبر به آن 60 هزار شماره هستیم. این امر به موجب تامین میزان پهنای باند و نرمال شدن مسیر ارتباطی صورت می‌گیرد. او با بیان این که یک و نیم میلیون تلفن ثابت و 5/ 4 میلیون تلفن همراه در استان فارس فعال است، گفت: ضریب نفوذ همراه اول نزدیک به صد در صد است که در شهر شیراز این عدد حدود 170 درصد است. مدیرکل مخابرات استان فارس در پایان افزود: سامانه 20117 جهت ثبت خرابی تلفن، 9990 سامانه پشتیبانی همراه اول و 2021 جهت ارتباط مردمی در 24 ساعت شبانه روز آماده خدمات رسانی به مشتریان هستند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی