[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

امکانات ورزشی بانوان فارس بسیار اندک است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس گفت: براساس یافته‌ها حداقل امکانات ورزشی و پارک بانوان در شهرستان‌ها و حتی در شهر شیراز وجود دارد که با توجه به نیاز و علاقه‌مندی که در بین دختران ایجاد شده، این امکانات بسیار اندک است که یقیناً باید شهرداری‌ها و شوراهای شهر با حساسیت ویژه‌ای ورزش دختران را مورد توجه قرار دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، در مراسم استعدادیابی فوتبال بانوان که در رده‌های سنی 12 تا 16 سال به منظور معرفی به رده‌های پایه ملی، در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار شد، سیده معصومه دستغیب از دخترانی که به ورزش علاقه‌مند و در این زمینه فعال هستند قدردانی کرد و گفت: از صاحبان صنایع و مشاغلی که می‌توانند اسپانسر ورزش دختران شوند دعوت می‌کنیم که به منظور ارتقاء سلامت جامعه و بانوان از مسابقات ورزش دختران حمایت کرده و تلاش کنند دختران بیشتری به سمت ورزش‌های همگانی و قهرمانی هدایت شوند.
وی بیان داشت: دختران استان فارس نسبت به ورزش علاقه‌مندی بسیار زیادی نشان می‌دهند و خوشبختانه امروزه، والدین نگاه بسیار مثبتی به ورزش دختران دارند و حمایت‌های خوبی در این زمینه انجام می‌دهند.
وی افزود: آموزش و پرورش در حوزه ورزش در سنین مختلف نیز برنامه‌های خوبی را پیگیری می‌کند و به یقین اگر امکانات بیشتری در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد، می‌تواند خدمات مؤثرتری ارائه کند.
وی با اشاره به ورزشگاه‌های خصوصی در شهر شیراز و شهرستان‌ها، اظهار داشت: این ورزشگاه‌ها فرصت خوبی را ایجاد کرده‌اند که دختران در رشته‌های مختلف علاقه‌مندی‌های خودشان را پیدا کنند، بنابراین یکی از وظایف مسئولین هر شهرستان، این است که نسبت به ورزش دختران و بانوان شهرستان‌ها حساسیت بیشتری داشته باشند و شوراها و شهرداری‌ها نیز از ورزشگاه‌های دولتی و خصوصی در حوزه ورزش بانوان حمایت کنند و امکانات بیشتری در اختیار بانوان قرار دهند.
مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری فارس افزود: براساس یافته‌ها حداقل امکانات ورزشی و پارک بانوان در شهرستان‌ها و حتی در شهر شیراز وجود دارد که با توجه به نیاز و علاقه‌مندی که در بین دختران ایجاد شده، این امکانات بسیار اندک است که یقیناً اگر شهرداری‌ها و شوراهای شهر با حساسیت ویژه‌ای ورزش دختران را مورد توجه قرار دهند، دختران نیز در مسابقات مختلف رتبه‌های بهتری به‌دست می‌آورند و در مقایسه با سایر استان‌ها موفقیت بیشتری به دست می‌آورند. مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری فارس همچنین اعلام کرد، اعتباراتی به ورزشگاه‌های بانوان در شهر شیراز و شهرستان‌ها در سفر رئیس جمهور اختصاص یافته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی