[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

اقتصاد فارس آلوده به قاچاق ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
هر روز اخبار گسترده تری از کشف و ضبط مواد مخدر و کالاهای قاچاق به دست می‌رسد. اقتصاد ملی شرایطی را به وجود آورده است که هجمه قاچاق چندان تعجب برانگیز نیست. این روزها جوانان کشور بیکار هستند و چرخ کارخانه‌ها از حرکت ایستاده است و باید در اندیشه نابی باشیم تا این وضعیت خاتمه یابد. بدون اقتصاد نمی‌توان روی امنیت اجتماعی نیز چندان حساب کرد؛ چراکه جوانان بیکار و آن دسته از افراد که شغل خود را از دست داده اند، به طور حتم به کوچه پس کوچه‌های گمراهی کشیده می‌شوند و راه اصلی را گم می‌کنند. برخورد‌های قضایی نیز با این رویداد چندان تأثیری نداشته است. وقتی جوانان بیکار هستند و قادر به تأمین هزینه‌های زندگی خود و خانواده نیستند و از همه بدتر قادر به ازدواج و تشکیل خانواده و 
فرزندآوری نیستند. 
کشف 160 کیلو تریاک در عملیات ضربتی پلیس «داراب» 
فرمانده انتظامی استان گفت: در عملیات ضربتی پلیس «داراب» 160 کیلو تریاک در بازرسی از دو خودرو پژو کشف شد.
سردار «رهام‌بخش حبیبی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: مأموران انتظامی شهرستان داراب هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور مواصلاتی «بندرعباس- شیراز» در یک عملیات ضربتی به 2 دستگاه پژو 405 مشکوک شدند و دستور ایست را صادر کردند.
وی افزود: رانندگان بدون توجه به ایست پلیس متواری و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز مأموران انتظامی موفق شدند هر دو سواری پژو 405 را با اقدامات فنی و تخصصی توقیف کنند.
فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه در این خصوص یک قاچاقچی دستگیر و دیگر راننده پژو با توجه به تاریکی هوا و کوهستانی بودن منطقه متواری شده است، گفت: در بازرسی از خودروها 160 کیلو تریاک کشف شد.
سردار «حبیبی» با بیان اینکه تلاش برای دستگیری قاچاقچی متواری با جدیت ادامه دارد، عنوان داشت: مبارزه بی امان با مواد مخدر به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.
دستگیری پدر و پسر و کشف 111 کیلو تریاک
جانشین فرمانده انتظامی استان از دستگیری پدر و پسر قاچاقچی و کشف 111 کیلو و 300 گرم تریاک در بازرسی از یک منزل مسکونی در شهرستان «شیراز» خبر داد.
سردار «یوسف ملک‌زاده» اظهار کرد: در راستای مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری کارکنان پلیس فرودگاه شیراز با انجام کارهای فنی و اطلاعاتی از دپو محموله سنگین تریاک در منزل مسکونی در بلوار «تخت‌جمشید» شیراز مطلع شدند و بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضایی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل موفق شدند 111 کیلو و 300 گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف کنند.
جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در این خصوص 2 قاچاقچی حرفه‌ای که پدر و پسر بودند، دستگیر شدند، بیان کرد: متهمان پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.
سردار «ملک‌زاده» خاطرنشان کرد: مبارزه بی امان با سوداگران مرگ با جدیت ادامه دارد و به هیچ عنوان اجازه جولان به مخلان نظم و امنیت را نخواهیم داد.
کشف دستگاه حفاری 20میلیاردی قاچاق در «کازرون» 
فرمانده انتظامی «کازرون» از توقیف یک کامیون کشنده حامل یک دستگاه حفاری قاچاق به ارزش 20میلیارد ریال خبر داد.
سرهنگ «اسماعیل زراعتیان» اظهار گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز ماموران پلیس آگاهی در محور «کنارتخته-کازرون» به یک کامیون کشنده حامل یک دستگاه حفاری مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی خاطرنشان کرد: مأموران انتظامی در بررسی اولیه مطلع شدند که دستگاه حفاری قاچاق و فاقد مدارک گمرکی است و از مبادی غیرقانونی وارد کشور شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون با بیان اینکه ارزش محموله مکشوفه برابر نظر کارشناسان، 20میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در این رابطه یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.
کشف موتورسیکلت قاچاق در «شیراز» 
فرمانده انتظامی «شیراز» از کشف یک دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق به ارزش 5میلیارد و 500میلیون ریال در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ «فرج شجاعی» در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مأموران کلانتری «13 عباسیه» شیراز با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند فردی در حیاط منزل خود در یکی از محله‌های این شهرستان اقدام به نگهداری یک دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق می‌کند که موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند. وی افزود: مأموران با هماهنگی مقام قضایی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن مکان موفق شدند یک دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق و فاقد مدارک را کشف کنند.
فرمانده انتظامی «شیراز» با بیان اینکه کارشناسان ارزش موتورسیکلت مکشوفه را 5میلیارد و 500میلیون ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این راستا یک نفر دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی