[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع): خیّران در حوزه‌های فرهنگی و آموزش خانواده ورود پیدا کنند، روزنامه شیراز نوین


تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی با تاکید بر لزوم رفع فقر فرهنگی، خواستار ورود خیران برای تربیت مبلغه و مشاور خانواده در حوزه‌های علمیه خواهران شدند.
آیت الله سید علی اصغر دستغیب در مجمع خیرین حوزه علمیه خواهران استان فارس، اظهار داشت: با توجه به نیات خیری که حوزه‌های علمیه خواهران در مسیر ارتقای نظام تربیتی اسلام و نظام تربیتی جمهوری اسلامی دارند امید می‌رود گام‌های اساسی‌تری برای تقویت این مجموعه برداشته شود؛ چنان که به همت مسئولان، مدیران، خیّران در حوزه‌های علمیه خواهران ساماندهی خوبی را طی این سال‌ها مشاهده می‌کنیم.
ایشان ادامه دادند: معرفی ماه شعبان المعظم در ضمن روایات و ادعیه از ناحیه پیشوایان و ائمه معصومین(ع) مطرح شده ماه شعبان را ماه پیامبر (ص) و معطوف به رحمت و رضوان الهی است.
مسئول معظّم مدرسه علمیه فاطمیه(س) خواهران تصریح کردند:  رحمت و رضوان در آیات الهی جایگاه بسیار متعالی دارد و ذکر شده که رحمت پروردگار برتر از هر آنچه پدیده مادی و معنوی موجود در جهان است و حتی از جهات صوری رضوان خدا از سایر نعمات آخرت بزرگ تر است.
ایشان یادآور شدند: این رضوان و رحمت در مرتبه اقتضا و شانیت است چنان که ابر در آسمان مهیای بارش باشد اما باریدن آن به ما بستگی دارد که اگر درست عمل کنیم باران رحمت و رضوان الهی در ماه شعبان بر ما خواهد بارید و راه آن انجام کار خیر است و یک بخش آن کار نیک که مایه فلاح دانسته شده  عبادیات و اذکار و ادعیه می‌باشد و بخش دیگر آن رفع نیازهای مردم و جامعه است که رفع حوائج اقتصادی در همین حوزه بوده و بخش دیگر، نیازهای فرهنگی و معنوی جامعه را برطرف ساختن است؛ مجامع خیرین به عنوان یکی از برکات انقلاب، در همین راستا ایجاد شده است که مشارکت مردم معتقِد و مسئول را به میدان می‌آورد که در حوزه‌های ساخت مدرسه، مسجد، حسینیه، اطعام، ساخت بیمارستان و ... تجلی یافته و انصافا خیّران جامعه در این زمینه خوب درخشیدند و دولت‌ها هم مکلفند همکاری کنند و تسهیلات را فراهم بیاورند تا مشارکت خیّران توسعه یابد چنان که فارس در حوزه‌های مختلف کارهای نیک پیشقدم کشور بوده است.
رئیس هیئت امنا مجمع خیرین فرهنگ ساز و شهر ساز بیان کردند: اکنون زمان آن است که مورد نیازهای فرهنگی و معنوی جامعه نیز بیندیشیم که اگر این مولفه‌ها نباشد آن ساخت و سازهای خیّری نیز چندان که باید نتیجه نمی‌دهد و به همین سبب همه ما موظفیم سهم خود را در هم فکری، همکاری و مشارکت با چنین افعال خیری را ایفا کنیم‌؛ چرا که اگر بنا باشد بنیان خانواده از منظر فرهنگی در برابر هر نوع آسیب مصونیت پیدا کند و انسجام معنوی و هدفمندی الهی در آن متبلور شود باید این فقر فرهنگی ریشه کن شود.
ایشان یادآور شدند: فقر اقتصادی در بروز آسیب‌ها و از جمله طلاق موثر است اما یکی از  عوامل اصلی این گونه ناهنجاری‌ها، فقر فرهنگی می‌باشد و اگر بنیان حوزه‌های علمیه خواهران بر این باشد که صدها و هزاران نمونه از بانوان الگو گرفته از فاطمه زهرا (س) داشته باشیم و در هر خانواده، فامیل یا بخش و شهر و روستا تعدادی از این بانوان الگو باشد جامعه به بسیاری آسیب‌ها دچار نمی شود؛ چرا که آن قدر که یک بانو تاثیرگذار است آقایان در حفظ خانواده و جامعه موثر نیستند و این همه مجالس دعا، قرآن به عنوان مناسبت، نذر یا رفع حوائج در منازل مردم برپا می‌شود و بهترین حالت این است که بانوان مبلغه، هدایت کننده آن مراسمات باشند. رئیس هیئت امنا مجمع خیریت تامین سلامت استان فارس در پایان فرمود: در گذشته نیز بانوان فهیمه‌ی مبلغه در جامعه بوده اند اما وضعیت امروز از لحاظ کمی و کیفی قابل قیاس با گذشته نیست و از خیّران بزرگوار انتظار می‌رود تنها به برخی ابواب خیر اکتفا نکرده در این حوزه‌های مورد نیاز جامعه هم ورود کنند و دیگران را هم با خود همراه سازند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی