[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نماینده ولی فقیه در فارس: اهمیت حوزه‌های علمیه خواهران، بیشتر از برادران است، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: نماینده ولی فقیه در استان فارس با تأکید بر اینکه اهمیت حوزه‌های علمیه خواهران بیش از برادران است، گفت:‌ این موضوع الزاماتی دارد که طبیعتاً این الزامات در حوزه‌های علمیه برادران سهل‌الوصول‌تر است و در مراکز خواهران به این سادگی امکان‌پذیر نیست.
آیت‌الله اسدالله ایمانی، دوم خرداد در نخستین جلسه مجمع خیرین حوزه‌های علمیه خواهران استان فارس، با تأکید بر اینکه باید الزامات و مسائل خاصی برای حوزه‌های علمیه خواهران در نظر گرفته شود، گفت: باید تلاش شود تا گام‌های مؤثری در این عرصه برای این مراکز برداشته شود .
وی با یادآوری این نکته که از سال ۸۴ تا امروز ۳۰ مدرسه علمیه خواهران در فارس احداث شده است این کار را بسیار ارزشمند خواند و با بیان اینکه موفقیت‌های علمی و پژوهشی خواهران در این مدارس چشمگیر بوده است، افزود: حوزه‌های علمیه خواهران استان در عرصه فعالیت در فضای مجازی در سطح کشور در جایگاه دوم بعد از حوزه علمیه تهران قرار گرفته است .
آیت‌الله ایمانی گفت: حوزه‌های علمیه خواهران از یک سو نیازهای علمی، فرهنگی و معنوی ۵۰ درصد جامعه را پاسخ می‌دهد و از سوی دیگر نسبت به ۵۰ درصد جامعه نیز فضاساز است یعنی خواهرانی که توفیق تحصیل به آنچه که خداوند دستور داده و پیامبران نیز سفارش کرده‌اند، در حوزه‌های علمیه در حال فعالیت هستند که هم خود و هم بستگان و هم خانواده و فرزندان خود را بیمه کرده‌اند.
امام جمعه شیراز همچنین به تشکیل مجمع خیرین حوزه‌های علمیه خواهران در فارس اشاره کرد و گفت: در روزهای آخر ماه شعبان و آغاز ماه مبارک رمضان، مجمع خیرین حوزه‌های علمیه خواهران در فارس آغاز به کار کرد که آثار و برکات آن پایدار خواهد ماند و نتایج و عواید آن به جامعه اسلامی ما خواهد رسید.
آیت‌الله ایمانی، تلاش‌های خیران تأمین سلامت فارس را یادآور و متذکر شد: خیران تأمین سلامت فارس در کشور سرآمد هستند و این مسئله به حدی است که مسئولان هم برای افتتاح بیمارستان‌هایی که مردم ساخته‌اند، حضور می‌یابند و این نشان می‌دهد که خیران فارس در امورات خیر پیش‌قدم و پیشقراول هستند . 
به گزارش ایسنا مدیر حوزه‌های علمیه خواهران فارس، نیز به ایجاد 30 مدرسه علمیه خواهران طی 12 سال اخیر در فارس اشاره و اضافه کرد: کار ایجاد این حوزه‌های علمیه به لحاظ نیاز سخت‌افزاری تمام شده است.
آیت‌الله شیخ علی موحد با بیان اینکه این مراکز در شهرهایی که جاذبه طلبگی داشته‌اند، احداث شده‌اند، افزود: هم‌اکنون در شهرهایی نظیر صفاشهر، آباده،‌ اقلید، ارسنجان، استهبان، فسا،‌ داراب، لار، جهرم، گله‌دار، لامرد، کازرون، نورآباد ممسنی و غیره حوزه‌های علمیه خواهران در حال فعالیت هستند. 
وی با بیان اینکه نگهداری این مراکز بسیار اهمیت دارد، گفت: یکی از عنصرهای فعال در نگه‌داری انقلاب اسلامی حوزه‌های علمیه به خصوص حوزه‌های خواهران هستند چرا که امروز دنیا بر روی مسائل خواهران بسیار حساس هستند بنابراین ما نمی‌توانیم از نحوه تفکر بانوان خود چشم‌پوشی کنیم چرا که دشمنان ما از تفکرات آنان چشم‌پوشی نمی‌کنند.
آیت‌الله شیخ موحد با تأکید بر اینکه در نظام تربیتی اسلام، توجه به بانوان بسیار مؤثر و مهم است، گفت: باید به گونه‌ای شود که تمام تبلیغات خواهران توسط خودشان انجام شود و لزومی نداشته باشد که ما بخواهیم به مسائل آنان ورود کنیم. 
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران فارس در ادامه خیران حاضر در این نشست را مورد خطاب داد و گفت: کاری که شما انجام می‌دهید واقعاً مثمر ثمر است چنانچه زحمات کسانی که در سلف صالح ما بر روی طلبگی کار کردند، به ثمر نشسته است و برکات آن را در جامعه مشاهده می‌کنیم لذا هر کاری که خیران برای حوزه‌های علمیه انجام می‌دهند، ثمر آن برای سال‌های طولانی باقی خواهد ماند. 
وی گفت: یکی از اهداف برگزاری این نشست این است که به خیران بگوییم ما نمی‌خواهیم به ما پول دهید بلکه می‌خواهیم آنان بیایند و وارد مدرسه‌های علمیه خواهران شده و نیازهای آنان را بررسی کرده و به ما مشاوره داده و با ما همراهی و همکاری دهند و در این زمینه خیران می‌توانند به ما بگویند که در کدام بخش می‌توانند حضور داشته باشند. 
آیت‌الله شیخ موحد اضافه کرد:‌ هدف دیگر این نشست آن است که خیران شاخصه مدرسه علمیه در شهرستان را مشخص کنند و ببینند چه کاری می‌توانند برای این موارد انجام دهند یعنی یک خیر رابطی برای مدرسه و جاهایی که شعاع تأثیرگذاری دارد، شود. 
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران فارس، هدف سوم از برگزاری این نشست را استفاده از تجربیات و نقاط قوت مدارس علمیه خواهران در نقاط مختلف کشور برشمرد و گفت: این انقلاب به صورت اعجاز الهی به پیروزی رسیده است و باید قدر آن را بدانیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی